- Reklama -
Reklamaspot_img
3.2 C
Szamotuły
środa, 24 kwietnia, 2024
Reklama

Koncert noworoczny i wręczenie statuetki „Wieża”

W sobotę, 5 grudnia w szamotulskiej hali „Wacław” odbył się tradycyjny koncert noworoczny. Podczas wydarzenia wręczono statuetkę „Wieża”.

Burmistrz Szamotuł Włodzimierz Kaczmarek oraz starosta Beata Hanyżak wręczyli, już po raz dziewiąty, statuetkę „Wieża”, która co roku przyznawana jest osobom szczególnie zasłużonym dla Szamotuł. Tegorocznym laureatem nagrody został Marian Król –  pochodzący z Brodziszewa agronom, działacz społeczny, poseł na Sejm RP, wojewoda poznański (1981-1986), współzałożyciel i prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu.

- Reklama -

Następnie odbył się koncert noworoczny, który stał się już tradycją Szamotuł. „Osiemdziesięciu muzyków, intrygująca, szczególnie męską cześć  widowni sopranistka Patricia Janeckova  i dyrygent Łukasz Borowicz zapewnili szamotulanom wspaniałą ucztę. Zaproponowali melomanom zestaw znanych, twórczo i z humorem podanych muzycznych potraw. Tych, które wszystkim smakują, takich, na które warto wybrać się do wyjątkowego miejsca i dla których w szczególny sposób warto się przygotować. Były wieczorowe stroje i wytworne kreacje , walce, polki i marsze.  Zabawne komentarze dyrygenta i spontaniczna reakcja widowni. Koncert zakończyła owacje na stojąco!” – relacjonuje wydarzenie Urząd Miasta i Gminy.

  • Laudacja na cześć dra Mariana Króla – kliknij

[Best_Wordpress_Gallery id=”787″ gal_title=”Koncert Noworoczny 2019″]

fot. UMiG

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe