Komunikat dyrektora SP ZOZ odnośnie aktualnej sytuacji w szpitalu

1
fot. Łukasz Mikołajczak

Przed kilkoma minutami dyrektor Szpitala Powiatowego w Szamotułach wydał komunikat odnośnie zmian i aktualnej sytuacji w szpitalu.

Szanowni Państwo!

Na pierwszym miejscu stawiamy dobro Pacjentów. Obecne zagrożenie epidemiologiczne zmusza nas do podjęcia niezbędnych kroków w celu ochrony zdrowia osób najbardziej narażonych – Pacjentów Szpitala.

Należy pamiętać, że nawet młoda, w pełni sił osoba, może stać się śmiertelnie niebezpiecznym nosicielem zakażając rodziców, dziadków czy znajomych.

Ograniczenie liczby wejść

Aby maksymalnie chronić Pacjentów i Personel, ograniczamy możliwość poruszania się po terenie SP ZOZ w Szamotułach. Od dziś, 13 marca, otwarte pozostaje tylko jedno wejście. Prosimy wszystkich Pacjentów o kierowanie się do wejścia Podstawowej Opieki Zdrowotnej od strony ul. Dworcowej – wejście „A”.

Zakaz odwiedzin

Ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne zarówno Pacjentów, jak i Odwiedzających zarządzeniem Dyrektora SP ZOZ w Szamotułach został wprowadzony tymczasowy zakaz odwiedzin na Oddziałach.

Dyrektor wstrzymał również porody rodzinne. Decyzja jest podyktowana troską o zdrowie Mam i Maluchów.

Gabinet Lekarza Rodzinnego, Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna i Poradnie Specjalistyczne

Pacjenci powinni unikać wizyt w Gabinecie Lekarza Rodzinnego(POZ), Nocnej i Świątecznej Opiece Zdrowotnej(NiŚOZ) oraz Poradniach Specjalistycznych.

We wszystkich sprawach prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny.

Podczas rozmowy telefonicznej, Pacjent zostanie umówiony na teleporadę, której udzieli lekarz lub  zostaną mu udzielone dalsze informacje. To lekarz zadecyduje o konieczności wizyty w Szpitalu.

Pacjenci z umówioną wizytą zostaną powiadomieni telefonicznie o zmianie terminu.

Laboratorium analityczne, Pracownia Tomografii Komputerowej i RTG

Prosimy o zgłoszenia do Laboratorium, Pracowni RTG i Tomografii tylko w nagłych przypadkach. Tymczasowo zawieszamy działalność punktu pobrań w Pniewach.

Po raz kolejny apelujemy do Pacjentów, którzy zaobserwowali u siebie niepokojące objawy, zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, o UPRZEDNIE ZGŁOSZENIE TELEFONICZNE przed wizytą w Szpitalu pod nr 500 062 249.

Szanowni Państwo,

Wprowadzone zmiany są podyktowane troską o Pacjentów. Obowiązują do odwołania.

Remigiusz Pawelczak, Dyrektor SP ZOZ w Szamotułach

Zobacz więcej:

1 KOMENTARZ

  1. A księża łażą po szpitalu sobie od chorego do chorego bez żadnego zabezpieczenia w zakurzonych sutannach bo przecież nie piorą ich co dwa dni. Po co oni tam buszują? Mogą też przyczynic sie do roznoszenia zarazków czy wirusów…..Trzeba ograniczyć ich wizyty tylko do tych co na to zdecydują się i najlepiej też w masce. Wirus dotrzeć może do każdego .