- Reklama -
30.1 C
Szamotuły
wtorek, 16 lipca, 2024
Reklama

Kompleks sportowy w Dusznikach oficjalnie otwarty. Odbył się już pierwszy turniej

15 czerwca nastąpiło oficjalne otwarcie kompleksu sportowego w Dusznikach. Z tej okazji zorganizowano turniej piłkarski.

Umowę na budowę nowoczesnego kompleksu sportowego w Dusznikach podpisano jeszcze w 2022 roku. Zadanie polegało na budowie infrastruktury lekkoatletycznej, w tym bieżni czterotorowej o długości 400m, skoczni wzwyż, skoczni w dal, bieżni prostej o długości 130m i rzutni do pchnięcia kulą. Umowa obejmowało również: przebudowę boiska do piłki nożnej wraz z montażem nowego oświetlenia, budowę mini boiska treningowego do piłki nożnej, przebudowę boiska wielofunkcyjnego, na którym zostanie wymieniona nawierzchnia i zamontowane oświetlenie, przebudowę trybun dla kibiców oraz ogrodzenie terenu

Inwestycja, według początkowych założeń, kosztować miała ok. 5,4 mln złotych, z czego 4,5 mln zł stanowiło dofinansowanie z Polskiego Ładu.

- Reklama -

Turniej na otwarcie

15 czerwca przed południem na obiekcie zorganizowano pierwszy turniej sportowy. Mecze rozegrały drużyny UKS Sokół Duszniki, ale pierwszego, symbolicznego gola strzelił wójt Radosław Łanoszka. Biegacze z lokalnego stowarzyszenia „Duszniki biegają” przetestowali nową bieżnię lekkoatletyczną i przebiegli po niej 5 km. Na boisku byli obecni również przedstawiciele stowarzyszeń sportowych działających na terenie gminy, radni, rodzice małych piłkarzy i mieszkańcy, którzy skorzystali z zaproszenia wójta i przyszli obejrzeć wyremontowany obiekt.

Rodzice piłkarzy UKS Sokół Duszniki przygotowali dla zawodników i gości słodki poczęstunek. Swój pierwszy mecz na nowym obiekcie rozegrał też w godzinach popołudniowych LKS Sokół Duszniki.

Zdjęcia: Urząd Gminy Duszniki
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe