- Reklama -
-3.3 C
Szamotuły
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Kolejne środki na doposażenie szamotulskiego SOR-u

Dyrektor SP ZOZ w Szamotułach podpisał 26 czerwca br. w Poznaniu kolejną umowę na doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Placówka otrzyma sprzęt i specjalistyczne oprogramowanie w ramach projektu TOPSOR. Wartość całego projektu w Polsce to prawie 39 mln zł, z czego 33 mln zł finansowane jest z funduszy unijnych. Wszystko po to, by szybciej i sprawniej obsługiwać pacjentów.

– Otrzymane dofinansowanie oznacza przede wszystkim możliwość wdrożenia systemu triage i otrzymanie specjalistycznej aparatury niezbędnej do ratowania życia – mówi Remigiusz Pawelczak, dyrektor szamotulskiego szpitala. – Nasza placówka stale się rozwija, dlatego tak ważne jest szukanie dodatkowych źródeł finansowania. Dzięki zaangażowaniu personelu i przychylności wielu osób, mamy szansę na polepszenie diagnostyki i usprawnienie działania SOR-u – dodaje dyrektor Pawelczak.

- Reklama -

W ramach projektu TOPSOR szamotulski szpital otrzyma m.in. na oprogramowanie, wyposażenie i sprzęt konieczne do wprowadzenia systemu triage. Rozwiązanie pozwoli na uporządkowanie pracy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Każdy pacjent trafiający na SOR otrzyma numerek z kategorią, a na  wyświetlaczach systemu segregacji pojawi się informacja o stanie kolejki i czasie oczekiwania. Odpowiednie oznaczenie pozwoli na obsłużenie w pierwszej kolejności osób w stanie bezpośrednio zagrażającym życiu. Program ma ruszyć do końca sierpnia 2020 roku.

ŹródłoSPZOZ

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe