- Reklama -
spot_img
10.2 C
Szamotuły
środa, 22 września, 2021

Kolejne pożary na polach w powiecie szamotulskim

Polecamy

We wtorek strażacy z powiatu szamotulskiego znowu walczyli z licznymi pożarami na polach.

Pierwsze wezwanie o godzinie 14:20 dotyczyło pożaru zboża i ścierniska w miejscowości Przystanki. -Po dotarciu zastępów na miejsce zgłoszenia zastano rozwinięty pożar na obszarze około 20 ha ścierniska oraz zboża na pniu. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca przed dalszym rozprzestrzenianiem się pożaru oraz ugaszeniu ognia – informują druhowie z Pniew. W działaniach uczestniczyło kilkanaście zastępów z Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej.

- Reklama -

Po godzinie 16 wpłynęło kolejne zgłoszenie o pożarze w gminie Pniewy. W miejscowości Psarskie płonęło zboże oraz kombajn. -Po dotarciu zastępów straży pożarnej na miejsce zgłoszenia zastano rozwinięty pożar ścierniska oraz maszyny rolniczej. Działania na miejscu polegały na zabezpieczeniu oraz ugaszeniu pożaru – informuje OSP Pniewy. W akcji gaśniczej brały udział zastępy z PSP Szamotuły, OSP Pniewy, OSP Kaźmierz, OSP Zajączkowo, OSP Koźle, OSP Sękowo, OSP Brodziszewo i OSP Bytyń.

Tuż przed północą, o godzinie 23.34 OSP Wronki, OSP Lubowo i OSP Wartosław zostały zadysponowane do pożaru balotu słomy i ścierniska w Karolewie.

Obserwuj Nas:

11,800FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
347SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -