- Reklama -
22.7 C
Szamotuły
piątek, 12 lipca, 2024
Reklama

Kaźmierz. Gmina z pozwoleniem na przebudowę miejskiego parku

Gmina Kaźmierz uzyskała pozwolenie na pierwszy etap rewitalizacji zabytkowego zespołu parkowo-pałacowego.

Przebudowa zabytkowego parku przy pałacu będzie polegała na przywróceniu historycznego zagospodarowania terenu wokół pałacu i wyeksponowanie jego wartości estetycznych.

W ramach inwestycji przewidziano roboty budowlane przy zabytku związane z odtworzeniem układu komunikacji w otoczeniu pałacu i alejek w parku oraz odtworzeniem stawu. Wprowadzone zostaną nowe nasadzenia zieleni wysokiej z gatunków drzew parkowych, a także zieleni średniej i niskiej. Zostanie wykonana wycinka o charakterze pielęgnacyjnym, eliminującym osobniki chore, uszkodzone, ewentualnie obce gatunkowo czy inwazyjne. Planowane jest odtworzenie w dużej części mocno zarośniętego stawu parkowego mającego znaczenie estetyczne oraz przyrodnicze. Wykonanie ekologicznych ścieżek żwirowych prowadzących przez park i otaczających staw, wprowadzenie elementów małej architektury i oświetlenia parku wg. wskazań konserwatorskich. Wykonanie trawników i rabat kwiatowych.

- Reklama -

Celem rewitalizacji parku jest przywrócenie w miarę możliwości historycznego założenia parkowego, w tym odtworzenie układu kompozycyjnego.

Zadanie zostanie sfinansowane z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków na kwotę 980.000,00 zł. Niebawem zostanie rozpoczęte postępowanie przetargowe.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe