- Reklama -
21.2 C
Szamotuły
niedziela, 4 czerwca, 2023

Jubileuszowa edycja Festiwalu Jeździeckiego Baborówko

Już tylko 30 dni dzieli nas od flagowego wydarzenia Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko: Equestrian Festival Baborówko. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, ponieważ w tym roku międzynarodowe zawody odbędą się po raz piętnasty, a w propozycjach pojawił się konkurs będący oficjalną Kwalifikacją Olimpijską FEI Paryż 2024 dla Grupy C. Udział w Festiwalu dotychczas potwierdziły już największe jeździeckie gwiazdy: Ingrid Klimke czy Michael Jung.

Festiwal Jeździecki Baborówko to czterodniowe zawody międzynarodowe w konkurencji Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego, które od lat gromadzą w jednym miejscu najlepszych zawodników z całej Europy i nie tylko. W trakcie wydarzenia zostaną rozegrane konkursy najwyższej rangi, w tym CCIO4*-L, czyli oficjalna kwalifikacja Olimpijska FEI Paryż 2024 dla Grupy C. Pula nagród, wynosząca pół miliona złotych, ponownie uplasuje to wydarzenie wśród najwyżej dotowanych zawodów tej rangi na świecie.

- Reklama -

Podczas ostatniej edycji na listach startowych pojawili się: Michael Jung (złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie oraz Rio de Janeiro), Ingrid Klimke (złota medalistka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie oraz Londynie) oraz Julia Krajewski (złota medalistka Igrzysk Olimpijskich w Tokio oraz srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro). Wśród jeźdźców nie brakowało również najlepszych polskich zawodników: Pawła Warszawskiego, Joanny Pawlak czy Mateusza Kiempy, którzy w tym roku powalczą o start w Paryżu. Taki zestaw nazwisk sprawia, że widownia może liczyć na najlepsze sportowe emocje.

Piętnasta edycja Festiwalu Jeździeckiego Baborówko odbędzie się 18-21.05.2023 r. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej organizatora: www.equestrian.baborowko.pl oraz w mediach społecznościowych (Baborówko Equestrian).

Obserwuj Nas:

16,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe