- Reklama -
14.4 C
Szamotuły
środa, 27 września, 2023

„Jesteśmy braćmi i siostrami” – Spotkanie z imamem poznańskiej wspólnoty muzułmańskiej

W minioną środę, 21 listopada, uczniowie klas 1 i 2 liceum oraz 3 technikum, w ramach projektu „Tolerancja. Pomost między kulturami” wzięli udział w spotkaniu  z imamem poznańskiej wspólnoty muzułmańskiej. Youssef Chadid, od ponad 20 lat mieszkający w Polsce, pełni obecnie funkcję dyrektora Muzułmańskiego Centrum Kulturalno-Oświatowego w Poznaniu, które we współpracy z Urzędem Miasta Poznania od ponad roku realizuje projekt kulturalno-edukacyjny „Drogi integracji”. Celem projektu jest przybliżenie mieszkańcom regionu kultury, zwyczajów i życia muzułmanów oraz przeciwdziałanie ksenofobii i nienawiści.

Imam opowiadał młodzieży o zagadnieniach z kręgu kultury muzułmańskiej, podstawach swojej wiary, znaczeniu modlitwy oraz postu, a także muzułmańskich świętach  i tradycjach. Przywołując własne, przykre doświadczenia, wskazywał na potrzebę budowania mostów między ludźmi odmiennych ras, języków, religii i kultur.

- Reklama -

Drugą część spotkania z młodzieżą stanowiły pasjonujące warsztaty kaligrafii i języka arabskiego, przeprowadzone przez, towarzyszącego imamowi, Omara Abdela Fattah, studenta arabistyki na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nauka języka arabskiego to duże wyzwanie, więc i emocji było sporo.

Kończąc spotkanie, imam wyraził swoją wdzięczność za zaproszenie i życzliwe przyjęcie, podkreślając, że cieszy go ta piękna atmosfera przyjaźni, bo przecież wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami.

Anna Kustoń
Klaudia Tomaszak-Ślipka
Joanna Vowie

  1. Przecież to islamskie bydlę kłamie prosto w żywe oczy. Wie dobrze, że Koran nakazuje zwalczać i zabijać tych co nie chcą przyjąć nauk ich „proroka”.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe