- Reklama -
0.4 C
Szamotuły
sobota, 4 grudnia, 2021

Jeden „zemdlał”, drugi kradł, trzeci czekał na łupy

Polecamy

Szamotulscy policjanci zatrzymali trzyosobowy „gang”. Do drogerii udało się dwóch mężczyzn, jeden z nich udawał omdlenie, a drugi w tym czasie ukradł perfumy o wartości ponad 2 tysięcy złotych i uciekł ze sklepu. Pracownice sklepu nie dały się nabrać, zadzwoniły po policję i nie pozwoliły uciec oszustowi, któremu udzielały pomocy. Na skradzione łupy czekał już trzeci z „gangu”. Wszyscy podejrzewani jeszcze tego samego dnia trafili do policyjnego aresztu. Ponadto dwóch z nich posiadało przy sobie narkotyki.

21 października br. o godz. 10:50 policjanci przyjęli zgłoszenie o kradzieży perfum z drogerii znajdującej się na terenie Szamotuł. Według zgłoszenia do sklepu weszło dwóch mężczyzn, jeden z nich upadł na podłogę i udawał omdlenie, a drugi w tym samym czasie dokonał kradzieży perfum i uciekł ze sklepu. Wartość skradzionych artykuów to ponad 2 tysiące złotych.

Policjanci natychmiast po otrzymanym zgłoszeniu udali się do drogerii, gdzie zastali 33-letniego mężczyznę, który przyznał się, że udawał omdlenie, aby umożliwić kradzież koledze. 33-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie – usłyszał już zarzut kradzieży.

- Reklama -

Jeszcze tego samego dnia policjanci ustalili i zatrzymali drugiego mężczyznę, który uciekł ze skradzionymi perfumami. 31-latek zdążył już sprzedać skradziony towar. Ponadto mężczyzna miał przy sobie kilkaset złotych oraz woreczek strunowy z amfetaminą. Mieszkaniec Szamotuł trafił do policyjnego aresztu, usłyszał już zarzut kradzieży oraz posiadania narkotyków.

Następnie szamotulscy kryminalni ustalili mężczyznę, który kupił perfumy pochodzące z kradzieży. Na terenie jednej z miejscowości w gminie Szamotuły, zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który również posiadał przy sobie narkotyki. Policjanci przeszukali mieszkanie 41-latka, gdzie znaleźli skradzione w drogerii perfumy oraz kolejne narkotyki. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, usłyszał zarzuty posiadania i udzielania narkotyków oraz zakup perfum pochodzących z kradzieży.

W trakcie dalszych czynności zatrzymani mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. Odpowiedzą z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz za kradzież.

Obserwuj Nas:

12,200FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -