- Reklama -
14.5 C
Szamotuły
wtorek, 28 września, 2021

Jeden wypadek, osiem kolizji i dwóch nietrzeźwych kierowców

Polecamy

Dwóch nietrzeźwych kierujących, jeden wypadek i osiem kolizji drogowych. To bilans zdarzeń zaistniałych na drogach od piątku do soboty.

Od piątku 28 maja do niedzieli 30 maja br. policjanci interweniowali w związku z ośmioma kolizjami drogowymi. Do zdarzeń doszło w Pniewach, w Grzebienisku, w Dusznikach, w Młodasku, we Wronkach, w Kobylnikach oraz w Gałowie. Przyczynami kolizji były m.in. nieprawidłowe cofanie, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu oraz niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu.

W dwóch przypadkach okazało się, iż pojazdami poruszali się nietrzeźwi kierujący. Do pierwszego takiego zdarzenia doszło w dniu 29 maja we Wronkach na ul. Sierakowskiej. Dzielnicowi pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, iż przyczyną kolizji najprawdopodobniej było niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. W wyniku tego zachowania 39-letni obywatel  Ukrainy, który kierował samochodem marki Ford Focus najechał na tył samochodu marki Toyota, którym kierował mieszkaniec Wronek. Zachowanie 39-latka wskazywało na to, iż może znajdować się pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości nie budziło żadnych wątpliwości i potwierdziło podejrzenia. Mężczyzna miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. 39-latek został zatrzymany, a gdy wytrzeźwiał został przesłuchany. Usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania kolizji drogowej.

- Reklama -

W dniu 30 maja, policjanci szamotulskiej drogówki podczas patrolu, najechali na kolizję drogową w Gałowie. Doszło tam do zderzenia samochodu marki Ford Fiesta (którym kierowała 34-letnia mieszkanka gminy Ostroróg) oraz motoroweru marki Romet, którym kierował 36-letni mieszkaniec Ostroroga. Policjanci ustalili, iż przyczyną zdarzenia (podobnie jak w przypadku kolizji we Wronkach) było niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu, w wyniku czego kierujący motorowerem najechał na tył samochodu. Po sprawdzeniu przez policjantów stanu trzeźwości okazało się, iż kierujący motorowerem miał 2,34 promila alkoholu w organizmie. Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę, a w związku ze zdarzeniem toczyć się będzie postępowanie w sprawie kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz w sprawie spowodowania kolizji drogowej.

W dniu 28 maja policjanci drogówki interweniowali w związku z wypadkiem, do którego doszło na drodze nr K92 w Gaju Wielkim. Na miejscu okazało się, iż w zdarzeniu brały udział dwa samochody ciężarowe (scania, którą kierował mieszkaniec województwa mazowieckiego oraz volvo, którym kierował obywatel Białorusi) oraz dwa samochody osobowe (volkswagen touran, którym kierował mieszkaniec gminy Pniewy oraz renault megane, którym kierował mieszkaniec powiatu poznańskiego). Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi. W wyniku zdarzenie kierujący volkswagenem oraz kierujący samochodem marki Renault zostali przetransportowani do szpitala. Jeden z nich doznał obrażeń, które zakwalifikowały sprawę jako wypadek drogowy. Na miejscu policjanci zabezpieczyli więc niezbędny materiał dowodowy. W sprawie toczyć się będzie postępowanie. Za spowodowanie wypadku w komunikacji grozi do 3 lat więzienia.

Źródłopolicja.pl

Obserwuj Nas:

11,800FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
347SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -