- Reklama -
-4.9 C
Szamotuły
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Jakie worki do odkurzacza wybrać?

Worki do odkurzacza mogą wydawać nam się bardzo prostym produktem, nad którego zakupem nie ma sensu się rozwodzić. Niestety dużo osób, właśnie przez swoją bezmyślność, dodaje sobie pracy. W końcu papierowe worki przepuszczają kurz i inne zanieczyszczenia, przez co porządki są mało efektywne i trzeba częściej je powtarzać. Jakie worki do odkurzacza są więc najlepsze? Zapraszamy do lektury!

Papierowe worki 

Papierowy worek do odkurzacza jest bardzo mało wytrzymały, głównie ze względu na materiał, z którego jest wykonany. Ponadto zawiera tylko jedną cienką warstwę filtracji, a od zewnątrz pokryty jest zaledwie cienką warstwą fizeliny. Worek papierowy jest więc narażony na wszelkiego rodzaju mechaniczne urazy tj. przemoczenie, rozerwanie bądź przebicie. Na żywotność worka papierowego wpływ mają także sklejane krawędzie. Warto również wspomnieć o sztywności papieru, który nie pozwala na wypełnienie komory odkurzacza w całości. Wiemy już, że worek tradycyjny jest dużo słabszy niż ten syntetyczny. Czy ma jakieś zalety? Chyba jedyną jest dość niska cena, adekwatna do jakości.

Syntetyczne worki

Worki syntetyczne są zdecydowanie bardziej wytrzymałe od tradycyjnych worków. Jest tak, ponieważ składają się ze specjalnego mikrowłókna. W porównaniu do swoich papierowych odpowiedników są trzy razy bardziej wydajne. Ponadto syntetyczne worki do odkurzacza redukują emisję kurzu i innych alergenów do minimum, ponieważ posiadają aż trzy warstwy filtracji. Krawędzie worka syntetycznego są zgrzewane, co znacznie zwiększa jego wytrzymałość. Dzięki elastyczności worka możliwe jest wypełnienie całej komory odkurzacza i zwiększenie nawet o 20% mocy ssania odkurzacza. WORWO jest firmą, która specjalizuje się w sprzedaży worków syntetycznych najwyższej jakości. Ich produkty powstają podczas bezodpadowej i czystej produkcji, są więc ekologiczne. Warto zapoznać się z ich ofertą!

Worki syntetyczne czy papierowe?

- Reklama -

Jeśli nadal zastanawiasz się jakie worki wybrać mamy prostą odpowiedź – syntetyczne! O ich przewadze świadczy wytrzymałość, niska podatność na uszkodzenia, a także wysoki poziom filtracji. Ponadto mieszczą większą ilość pyłu i innych zabrudzeń, filtrują także powietrze. Niektórzy uważają, że worki syntetyczne są do wielorazowego użytku. Otóż worki papierowe i syntetyczne przeznaczone są do jednorazowego użytku. Tylko materiałowe można “wytrzepać” i założyć z powrotem. Mają one jednak jedną dużą wadę – za każdym razem, gdy czyścimy worek, jesteśmy narażeni na kontakt z alergenami i innymi zabrudzeniami. Jakie więc worki do odkurzacza wybrać? Zdecydowanie syntetyczne!

 

Artykuł sponsorowany

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe