- Reklama -
2.4 C
Szamotuły
czwartek, 1 grudnia, 2022

Jadłodzielnia w Otorowie już działa. W Pamiątkowie ruszy za kilka dni

16 listopada uruchomiono kolejną Jadłodzielnię w gminie Szamotuły.

Pierwsze miejsce do dzielenia się żywnością powstało w Szamotułach w grudniu ubiegłego roku. Natomiast w 2022 Ośrodek Pomocy Społecznej pozyskał dofinansowanie na uruchomienie kolejnych dwóch Jadłodzielni – w Otorowie i Pamiątkowie.

Jadłodzielnia przy Szkole Podstawowej w Otorowie została uruchomiona dzisiaj. Opiekę nad nią zadeklarowali nauczyciele i uczniowie szkoły.

- Reklama -

To miejsce, w którym jest lodówka i regał na artykuły nie wymagające przechowywania w niskiej temperaturze jak pieczywo czy owoce. Wszystkie elementy Jadłodzielni znajdują się w kontenerze, do którego można dostarczyć produkty żywnościowe lub częstować się nimi, oczywiście anonimowo. Na dobry początek w produkty spożywcze wyposażył Jadłodzielnie szamotulski OPS – informuje Urząd Miasta i Gminy Szamotuły.

Na otwarciu pojawili się: wiceburmistrz Szamotuł Dariusz Wachowiak, dyrektor OPS Iwona Lembicz-Kwatera, radny Bartosz Węglewski i dyrektor Szkoły Podstawowej w Otorowie Marzenna Kędziora.

Jak informuje UMiG, za kilka dni uruchomiona zostanie Jadłodzielnia przy świetlicy w Pamiątkowie.

Gmina Szamotuły na budowę dwóch Jadłodzielni pozyskała dofinansowanie w wysokości 40 tys. złotych z 2 edycji programu „Wielkopolskie Jadłodzielnie” Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Fot. UMiG Szamotuły
guest

3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe