- Reklama -
-3.3 C
Szamotuły
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

„Jabłko czy cytryna” – Niecodzienne kontrole drogowe w Kaźmierzu

Kierowcy w Kaźmierzu mieli okazję do niecodziennych kontroli drogowych. W tym tygodniu dzielnicowy razem z przedszkolakami prowadzili akcję profilaktyczną. Kierowcy, którzy popełnili wykroczenie dostawali od dzieci kwaśną cytrynę. Ci przestrzegający przepisów- słodkie jabłko.

W miniony wtorek dzielnicowy z Kaźmierza wspólnie z przedszkolakami prowadził akcję „Jabłko czy cytryna”. Grupa razem z policjantem czuwała nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym w okolicy ulicy Dworcowej w Kaźmierzu.

- Reklama -

Policjant prowadził kontrole drogowe, w trakcie których przyglądał się postawom za kierownicą, a także sprawdzał uprawnienia do kierowania pojazdami, ważność dokumentów, czy stan trzeźwości. Pracy policjanta przyglądali się mali pomocnicy, którzy nagradzali jabłkiem kierowców, którzy jechali zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Kierowcy, których jazda nie przebiegała bez zastrzeżeń dostawali od dzieci kwaśne cytryny.

Co może cieszyć, dzieci wydały kierującym więcej jabłek niż cytryn.

Celem działań była poprawa bezpieczeństwa kierowców i pieszych m. in. poprzez promowanie wśród nich bezpiecznych zachowań oraz podniesienie świadomości uczestników ruchu w zakresie zagrożeń mogących wystąpić na drodze.

KPP (mł. asp. Sandra Chuda)

  1. Czego to już ta policja nie wymyśli… Ja tam dzieci nie lubię, więc tym bardziej z ya…. korzystać będę

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe