IV Wyścig przez Wieki za nami [ZDJĘCIA]

0

W niedzielę w Zajączkowie odbył się „IV Wyścig przez Wieki”. To niepowtarzalna impreza plenerowa łącząca piknik rodzinny z rywalizacją, w której przeszłość łączy się z teraźniejszością.

O godzinie 13.00 Zastępca Gminy Pniewy Józef Ćwiertnia dokonał uroczystego otwarcia. Następnie odbył się pokaz ras koni. O 14.30 publiczność mogła podziwiać widowiskową woltyżerkę. Potem Bractwo Wojowników „Kruki” zaprezentowało stroje i uzbrojenie z czasów Wikingów i Słowian. O godzinie 16.00 odbył się długo wyczekiwany „Wyścig przez Wieki” o Puchar Burmistrza Gminy Pniewy. Na specjalnie przygotowanej trasie rywalizowało 6 zespołów złożonych z biegacza, jeźdźca, powożącego zaprzęgiem konnym, rowerzysty, motocyklisty, kierowcy samochodu i traktorzysty. Emocji nie zabrakło. Zwycięzcom nagrody wręczali: zastępca burmistrza Józef Ćwiertnia , prezes Pniewskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Romana Kozub i prezes Stowarzyszenie Miłośników Koni i Sportów Konnych „Luzak” Mirosław Biedziak. Finałem imprezy był wyścig traktorów.

Ponadto podczas imprezy można było podziwiać, nie tylko zmagania sportowe, ale również pojazdy, które dziś trudno spotkać na drogach, a są w posiadaniu pasjonatów- począwszy od rowerów, poprzez motocykle, a na samochodach i traktorach skończywszy. Dla każdego było coś miłego.

Organizatorami festynu byli: Stowarzyszenie Miłośników Koni i Sportów Konnych „Luzak”, Stowarzyszenie Rowerzystów „Odjechani Team” oraz Stowarzyszenie Miłośników Zabytkowej Motoryzacji „Pasjonat”.

fot. UMiG Pniewy
Zobacz więcej: