- Reklama -
19.7 C
Szamotuły
poniedziałek, 27 maja, 2024
Reklama

II sesja Rady Miasta i Gminy Szamotuły. Radnych podzieliła m.in. kwestia wynagrodzenia burmistrza

We wtorek, 14 kwietnia odbyła się II sesja Rady Miasta i Gminy Szamotuły. Radni ustalili między innymi składy komisji i wysokość wynagrodzenia nowego burmistrza.

Była to pierwsza od dawana sesja, która obyła się w godzinach popołudniowych, co umożliwiło śledzenie obrad większej liczbie mieszkańców. Nieco zmieniono również układ stołów w sali sesyjnej.

Jedną z ważniejszych decyzji radnych był wybór wiceprzewodniczącego rady, którym został Łukasz Heckert z Pokoleń Szamotulan. Następnie przystąpiono do wyboru składów i przewodniczących poszczególnych komisji:

- Reklama -
  • Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miasta i Gminy Szamotuły – Bernadeta Markiewicz
  • Przewodniczący Komisji Budżetu, Finansów i Prawa Rady Miasta i Gminy Szamotuły – Marta Więcławska
  • Przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury Rady Miasta i Gminy Szamotuły – Ilona Kaluga
  • Przewodniczący Komisji Rolnictwa, Rozwoju Wsi i Środowiska Rady Miasta i Gminy Szamotuły – Katarzyna Mejer
  • Przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej Rady Miasta i Gminy Szamotuły – Marek Kasprzyk
  • Przewodniczący Komisji Zdrowia, Pomocy Społecznej i Sportu Rady Miasta i Gminy Szamotuły – Jerzy Najderek
  • Przewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miasta i Gminy Szamotuły – Dawid Pius

Ile będzie zarabiał nowy burmistrz?

Najwięcej kontrowersji wzbudziła kwestia wynagrodzenia Piotra Michalaka. W projekcie uchwały zaproponowano kwotę maksymalną – 20 039,50 zł. Radni z obozu nowego burmistrza argumentowali taką wysokość wynagrodzenia między innymi wzrostem cen i inflacją. Uważam, że burmistrz – osoba, która została wybrana przez społeczeństwo, co świadczy o ogromnym zaufaniu społecznym, powinien godnie zarabiać i proponowana kwota 2039,50 zł brutto jest adekwatną kwotą dla dobrego gospodarza – mówiła przewodnicząca rady Justyna Szaniawska-Budaj.

Przeciwnego zdania byli radni będący w opozycji. Poprzednik Piotra Michalaka, Włodzimierz Kaczmarek zarabiał 18150 zł brutto. Zdaniem Joanny Gzyl, taką właśnie kwotę na początku swojej kariery powinien zarabiać również nowy burmistrz. W jej ocenie, zaoszczędzone środki można by przeznaczyć na cele społeczne i socjalne, np. na pomoc seniorom czy osobom, które mają problemy z uregulowaniem wysokich rachunków w spółdzielni mieszkaniowej. Radna Dominika Buchwald z PiS dopytywała natomiast, czy podwyżki otrzymają również pracownicy Urzędu Miasta i Gminy. Rzeczowej odpowiedzi na to pytanie jednak nie otrzymała.

Ostatecznie, głosami radnych KWW Piotra Michalaka i Pokoleń Szamotulan, przegłosowano projekt uchwały, który proponował kwotę maksymalną. Szczegółowe wyniki głosowania poniżej:

Piotr Michalak będzie zarabiał miesięcznie 20039,50 zł brutto. „Na rękę” da to kwotę ok. 14 tys. złotych, a w przypadku przekroczenia przez burmistrza pierwszego progu podatkowego – około 11 tys. złotych miesięcznie.

Przy okazji warto wspomnieć, że w poniedziałek pracę rozpoczął wiceburmistrz dr Szymon Strojny. W duecie, z dobrym fachowcem od finansów i zarządzania, a co najważniejsze z pełnym pozytywnych wibracji współpracownikiem, ruszamy pełną parą na rzecz mieszkańców miasta i gminy Szamotuły – mówił w poniedziałek Piotr Michalak.

fot. Piotr Michalak
Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe