- Reklama -
0.5 C
Szamotuły
czwartek, 2 lutego, 2023

Grupa Amica pomaga pogorzelcom z os. Kopernika w Poznaniu

12 lutego doszło do pożaru w wieżowcu przy ul. Keplera. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, ale mieszkańcy przeżyli grozę. W jednym z mieszkań płomienie odcięły nawet drogę ucieczki 12-letniej dziewczynce – na szczęście strażacy zdołali ją uratować. Podczas pożaru i działań gaśniczych pięć mieszkań uległo zniszczeniu lub częściowemu uszkodzeniu, zostawiając 20 osób bez dachu nad głową.

– Amica wielokrotnie już reagowała na różne wypadki w Poznaniu, w których ucierpieli ludzie. W tym przypadku również, zwłaszcza wobec trudnego czasu pandemii i prośby pana prezydenta, nie mogliśmy przejść obojętnie obok krzywdy pogorzelców. Wierzę, że udzielone dzisiaj wsparcie pomoże poszkodowanym rodzinom w szybkim powrocie do normalnego funkcjonowania – powiedział I Wiceprezes Grupy Amica, Marcin Bilik.

Producent AGD przekazał poszkodowanym rodzinom najpotrzebniejszy sprzęt do codziennego użytku – chłodziarko-zamrażarki, płyty gazowe, piekarniki, zmywarkę i kuchenkę mikrofalową.

- Reklama -

Do pomocy poszkodowanym zaangażowało się wielu dobrych ludzi – utworzono grupę na platformie Facebook, w których można wylicytować cenne przedmioty i tym samym pomóc poszkodowanym rodzinom. Uruchomiona została też zbiórka pieniędzy na remonty mieszkań, którą można znaleźć pod adresem:

https://zrzutka.pl/pozar-na-os-kopernika-w-poznaniu-oficjalna-zbiorka

ŹródłoAmica S.A.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe