Groźny wypadek z udziałem pniewskiej karetki

0
fot. Pomoc drogowa PREMIO naprawy powypadkowe

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło 20 grudnia około godz. 23:00 w miejscowości Grońsko.

Na drodze krajowej nr 92 doszło do zderzenia osobowego volkswagena z karetką. Po zderzeniu ambulans uderzył w przydrożne drzewo i przewrócił się na bok. Podróżowały nim 3 osoby – 29-letni kierowca, 38-letni ratownik medyczny oraz 70-letnia pacjentka, która była nieprzytomna, ponieważ przeszła udar. Ratownicy na miejscu zdarzenia zastali uwięzionego w kabinie kierowcę, którego trzeba było uwolnić przy pomocy narzędzi hydraulicznych, nieprzytomną kobietę, którą wydobyto przez tylne drzwi. Natomiast 38-letni ratownik medyczny wypadł z karetki po uderzeniu w drzewo. 3 osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitali w Szamotułach i Nowym Tomyślu, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Podróżujący samochodem osobowym nie odnieśli obrażeń.

Według wstępnych ustaleń policji, samochodem osobowym kierowała 27-letnia kobieta, która aby umożliwić swobodny przejazd karetce jadącej w tym samym kierunku, zjechała na przystanek autobusowy znajdujący się po prawej stronie. Niestety, pojazd osobowy odbił się od krawężnika, wjechał z powrotem na drogę i uderzył w karetkę, która zjechała na pobocze, uderzyła w przydrożne drzewo i przewrócił się na bok. – wyjaśnia KPP w Nowym Tomyślu.

Rozbita karetka stacjonowała w podstacji pogotowia w Pniewach. Do wypadku doszło podczas transportu pacjentki do szpitala w Nowym Tomyślu. Zespół karetki to pracownicy Szpitala Powiatowego w Szamotułach.

W tej chwili policja z KPP w Nowym Tomyślu ustala szczegółowy przebieg zdarzenia.

Zobacz więcej: