- Reklama -
2.8 C
Szamotuły
poniedziałek, 26 lutego, 2024

Gmina Szamotuły. OPS planuje uruchomić dwie kolejne jadłodzielnie

Ośrodek Pomocy Społecznej w Szamotułach złożył dwa kolejne wnioski do konkursu Wielkopolskie Jadłodzielnie.

Celem programu „Wielkopolskie Jadłodzielnie” jest wsparcie inicjatyw mieszkańców województwa wielkopolskiego na rzecz ograniczania marnotrawstwa i strat żywności w Wielkopolsce. Według danych z projektu PROM, w Polsce rocznie marnuje się prawie 5 milionów ton żywności, biorąc pod uwagę wszystkie etapy produkcji, przetwórstwa, dystrybucji i konsumpcji.

W grudniu ubiegłego roku uruchomiono pierwszą jadłodzielnię w Szamotułach. Kontenerowy punkt dzielenia się żywnością powstał przed budynkiem Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych „Integracja i Rehabilitacja”. Obsługą punktu zajmują się pracownicy OPS. Żywność na bieżąco dostarczają mieszkańcy, pracownicy OSP-u i uczniowie szamotulskich szkół.

- Reklama -

Dwie kolejne jadłodzielnie w gminie Szamotuły

10 marca Ośrodek Pomocy Społecznej złożył dwa kolejne wnioski do konkursu Wielkopolskie Jadłodzielnie. Utworzenie następnych punktów na terenie gminy Szamotuły, ma pozwolić na kontynuowanie lokalnych kampanii społecznych oraz dalszą promocję idei nie marnowania żywności. Jadłodzielnie mają powstać – pod warunkiem przyznania dofinansowania – w Otorowie przy ul. Łąkowej 3 w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej oraz w Pamiątkowie w sąsiedztwie świetlicy wiejskiej.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe