- Reklama -
7 C
Szamotuły
środa, 21 kwietnia, 2021

Gmina Szamotuły. Nawet 8 tys. złotych na wymianę starego pieca

Polecamy

Od 1 kwietnia będzie można składać wnioski na wymianę starego źródła ciepła.

W celu ograniczenia ilości zanieczyszczeń pyłowo – gazowych emitowanych do powietrza na terenie Miasta i Gminy Szamotuły ze źródeł tzw. „niskiej emisji” oraz zapobiegania spalania odpadów komunalnych w piecach, z budżetu MiG Szamotuły udzielana będzie dotacja na zadania polegające na wymianie źródeł ciepła na proekologiczne urządzenia grzewcze. Środki będą przyznawane na wymianę dotychczasowego, podstawowego źródła ciepła, które nie spełnia obecnych wymogów emisji spalin.

Maksymalna wysokość dotacji wynosi od 4 do 8 tys. złotych i uzależniona jest od wybranego źródła ciepła – w każdym przypadku odzyskać można 70% poniesionych kosztów.

- Reklama -

W 2021 roku wnioski można składać od 1 kwietnia do 31 maja. Z uwagi na rozpatrywanie złożonych wniosków według kolejności wpływu, bardzo ważne jest aby dokumenty składać osobiście w budynku A wejście od ul. Dworcowej 26 Urzędu Miasta i Gminy Szamotuły. Dokumenty złożone do skrzynki podawczej (urny) rozpoznawane będą jak złożone na koniec danego dnia pracy. W przypadku wniosku przesłanego za pośrednictwem poczty decydować będzie data wpływu do urzędu, a wniosek traktowany będzie jak złożony na koniec danego dnia pracy.

Szczegółowe informacje o zasadach przyznawania dotacji znajdują się w uchwale: link

Obserwuj Nas:

11,150FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
347SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -
- Reklama -