- Reklama -
0.3 C
Szamotuły
piątek, 3 grudnia, 2021

Gm. Wronki: pożar poszycia leśnego i maszyny rolniczej. W akcji dwa samoloty gaśnicze

Polecamy

W piątek 18 czerwca o godz. 14.24 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o pożarze maszyny rolniczej w miejscowości Dębogóra w gminie Wronki.

Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG Szamotuły, OSP Chojno, OSP Wronki, OSP Amica i OSP Miały.

Na miejscu strażacy zastali pożar maszyny do wycinki drzewa wraz z przyczepami oraz poszycia leśnego w oddziale 76a i 76c.

- Reklama -

Dodatkowo do zdarzenia zostały poderwane dwa samoloty Dromader, które stanowiły wsparcie dla walczących z ogniem strażaków.

-Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu czterech prądów gaśniczych w natarciu na palącą się maszynę i poszycie leśne, utworzeniu stanowiska poboru wody na pobliskim zbiorniku, który znajdował się w odległości ok. 1,5 km od miejsca pożaru, dostarczaniu wody do miejsca pożaru oraz podaniu jednego prąd wody w celu chłodzenia maszyny do wycinki drzewa – informuje KP PSP Szamotuły.

Dwa samoloty dokonały czterech zrzutów wody. Po ugaszeniu pożaru teren pogorzeliska został zalany wodą.

W działaniach gaśniczych brało udział 5 zastępów (24 strażaków) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, służby leśne, samoloty gaśniczy oraz policja.

Obserwuj Nas:

12,200FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -