- Reklama -
16.1 C
Szamotuły
sobota, 15 czerwca, 2024
Reklama

Gm. Wronki. Boisko Akademii Lecha Poznań zostanie zadaszone

W Popowie nad boiskiem piłkarskim Akademii Lecha Poznań zostanie zainstalowany tzw. „balon”. Instalacja zostanie dofinansowana przez Ministerstwo Sportu w ramach edycji pilotażowej programu budowy zadaszeń boisk piłkarskich.

Hala pneumatyczna pozwoli młodym piłkarzom trenować podczas trudnych warunków atmosferycznych. Pierwsza hala pneumatyczna powstała nad jednym z boisk treningowych poznańskiej części akademii jesienią 2017 roku. Od tej chwili funkcjonowała ona w okresach, kiedy warunki pogodowe tego wymagały, a na placu ze sztuczną nawierzchnią każdej zimy zajęcia odbywało siedem juniorskich ekip niebiesko-białych. Ponadto „balon” służył także seniorskiej drużynie Kolejorza. Ta korzystała z niego w momentach, gdy nie mogła ona ćwiczyć na innych boiskach treningowych. To właśnie tutaj też lechici rozegrali w ostatnich latach niektóre sparingi na początku roku kalendarzowego przed udaniem się na zagraniczne zgrupowania – poinformował KKS Lech Poznań.

Powstanie nowego „balonu” nad sztucznym boiskiem w Popowie z pewnością ucieszy trenerów, którzy ze względu na trudne warunki atmosferyczne, często nie mieli możliwości przeprowadzenia zaplanowanego treningu. Charakterystyka tej sporej, otwartej przestrzeni wiąże się z silnymi, zimnymi wiatrami. Te z kolei sprawiały w przeszłości, że nie zawsze nasi szkoleniowcy mogli przeprowadzić trening o dowolnej porze dnia. Teraz to będzie możliwe i nie mam wątpliwości, że przy dobrej organizacji każda z ekip tej części akademii na tym bardzo skorzysta. Również kontekście gier sparingowych z zagranicznymi klubami, które same dysponują takimi konstrukcjami i lubią z nich korzystać – podkreśla kierownik działu organizacji Akademii Lecha Poznań, Michał Kokotek.

- Reklama -

Zadaszenie będzie funkcjonowało w okresach, w których warunki pogodowe nie pozwalają trenować na otwartej przestrzeni.

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe