- Reklama -
1.9 C
Szamotuły
sobota, 9 grudnia, 2023

Gm. Szamotuły. Radni zwolnili niektórych przedsiębiorców z opłat za sprzedaż alkoholu

Na wczorajszej Sesji Rady Miasta i Gminy Szamotuły radni pochylili się nad projektem uchwały zwalniającym przedsiębiorców z opłaty pobranej i należnej za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży. Wszyscy radni byli „za”.

Zwolnienie dotyczy głównie branży gastronomicznej. Przedsiębiorcy zostali zwolnieni z opłaty koncesyjnej za cały 2021 rok. Opłaty, które zostały pobrane do 31 stycznia zostaną zwrócone.

Obecnie na ternie gminy Szamotuły funkcjonuje 17 lokali gastronomicznych, dla których wydano zezwolenie na sprzedaż alkoholu. Przyjęcie projektu uchwały pozwoli na udzielenie wsparcia przedsiębiorcom, którzy ucierpieli w wyniku wprowadzonych zakazów i obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

- Reklama -

Radny Paweł Łączkowski zaproponował, aby zwolnić te osoby również z podatku od nieruchomości. -Jeśli taki pomysł będzie, będziemy go realizować – skomentował krótko wiceburmistrz Dariusz Wachowiak.

  1. Ale jaja jak mówiła była pani minister.
    Po wyborze radnego B.W na szefa PŁO nibyburmistrz Kaczmarek powinien zacząć się bać. Funkcja doradcy radnemu już nie wystarczy. Może prezes jakiejś spółki

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe