- Reklama -
2.4 C
Szamotuły
czwartek, 1 grudnia, 2022

Gm. Szamotuły. Nauczyciele wracają wracają do szkół. Wyniki testów na COVID-19 negatywne

Decyzją burmistrza Miasto i Gmina Szamotuły sfinansowała badania przesiewowe kadry pedagogicznej, pracowników szkół i przedszkoli mających bezpośredni kontakt z dziećmi.

Od wyników testów na COVID-19 zależało, czy samorząd podejmie decyzję o uruchomieniu placówek oświatowych w rekomendowanej przez Ministerstwo Zdrowia formie. Jak poinformował Włodzimierz Kaczmarek, wszystkie testy były negatywne. Od poniedziałku nauczyciele będą mogli wrócić do pracy z dziećmi.

Aby zapewnić bezpieczeństwo kadrze pedagogicznej, wczoraj burmistrz Szamotuł odebrał z rąk profesora Roberta Przekopa, szefa Centrum Zaawansowanych Technologii UAM w Poznaniu 200 sztuk darmowych przyłbic przeznaczonych dla nauczycieli przedszkoli i szkół. – Patrzymy z niepokojem na krajowe statystyki i będziemy zachowywać maksymalne środki ostrożności w trosce o nasze dzieci i kadrę – poinformował burmistrz.

- Reklama -

Zgodnie z obecnymi zasadami możliwe jest prowadzenie zajęć w przedszkolach, opiekuńczo-wychowawczych w klasach 1-3 szkoły podstawowej, zajęć praktycznych w szkołach policealnych. Możliwe są konsultacje z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas.

Burmistrz odebrał w środę przyłbice dla pracowników oświaty. (fot. Włodzimierz Kaczmarek)

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe