Gm. Szamotuły. Kryminalni po pościgu zatrzymali podejrzanych o kradzież przyczepki

0

Kryminalni z Szamotuł, w bezpośrednim pościgu zatrzymali podejrzanych o kradzież przyczepki samochodowej, narzędzi oraz agregatu. Kobieta oraz mężczyzna próbowali się rozdzielić w trakcie ucieczki, jednak ich poczynania zakończyły się niepowodzeniem. Grozi im więzienie.

W miniony piątek, w Ludwikowie, kryminalni z Szamotuł zauważyli samochód marki Volkswagen Passat, który jechał z przyczepką samochodową. Policjanci od razu zwrócili na niego uwagę, gdyż kilka dni wcześniej otrzymaliśmy zgłoszenie o kradzieży podobnej przyczepki.

Policjanci pojechali więc za powyższym samochodem. Kierowca samochodu, na ich widok, nagle zaczął przyspieszać i pomimo złego stanu drogi próbował uciekać. W Gąsawach samochód zatrzymał się na chwilę i wybiegł z niego pasażer, który zaczął uciekać, a kierująca samochodem kobieta z impetem ruszyła do przodu i próbowała dalej uciekać.

O pościgu kryminalni powiadomili dyżurnego i inne patrole, które przyjechały na miejsce z pomocą. Jedni policjanci dogonili biegnącego mężczyznę, drudzy złapali uciekającą samochodem kobietę.

Zatrzymani, to 38-letni mężczyzna oraz 33-letnia kobieta, którzy przebywają czasowo na terenie powiatu poznańskiego.  Po sprawdzeniu przyczepki w systemie okazało się, iż to ta, która została skradziona w dniu 8 marca w Szczuczynie. Policjanci przeszukali teren posesji, na której zatrzymano kobietę i znaleźli tam narzędzia budowlane, które skradziono wraz z przyczepką oraz agregat prądotwórczy, który skradziono w Szczuczynie, w okresie od 9-10 marca br. Dodatkowo, po sprawdzeniu kierującej passatem w policyjnym systemie okazało się, iż ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

Odzyskane sprzęty wróciły do właścicieli, a zatrzymani usłyszeli zarzuty. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty kradzieży, a kobieta dwa zarzuty kradzieży oraz zarzut kierowania samochodem pomimo sądowego zakazu.

Grozi im kara więzienia.

Zobacz więcej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj