- Reklama -
0.1 C
Szamotuły
poniedziałek, 26 lutego, 2024

Gm. Duszniki. Policyjny pościg za 23-latkiem. Mężczyzna posiadał znaczne ilości narkotyków

W piątek, 15 stycznia około godziny 16:15 policjanci z Dusznik zauważyli na ul. Szamotulskiej w Dusznikach samochód marki Volkswagen Golf, który na widok policyjnego radiowozu przyspieszył.

-Kierujący tym samochodem nie był anonimowy dla miejscowych stróżów prawa, a jego zachowanie wzbudziło spore podejrzenia. Policjanci dali mu sygnał do zatrzymania samochodu, jednak kierujący nie reagował. Wręcz przeciwnie- podjął próbę ucieczki. Niezatrzymanie się do kontroli drogowej w takim przypadku jest przestępstwem – informuje mł. asp. Sandra Chuda z KPP w Szamotułach.

- Reklama -

23-latek z Dusznik uciekał w stronę Wilczyny. Tam do pościgu przyłączył się patrol ruchu drogowego, ale mężczyzna ominął stojący na drodze radiowóz i pojechał dalej do Młynkowa, Kunowa, Sarbii, po czym wrócił do Kunowa. Tam mężczyzna wybiegł z samochodu i chciał schować się w domu znajomych. Policjantom, pomimo trudnych warunków atmosferycznych, udało się zatrzymać uciekiniera. -Tłumaczył on mundurowym, iż uciekał gdyż nie ma uprawnień do kierowania samochodem. Dodatkowo, samochód którym uciekał, miał przykręcone tablice rejestracyjne od innego samochodu. Utracenie niniejszych tablic zostało wcześniej zgłoszone na Policję.

Co więcej, w trakcie przeszukania 23-latka, policjanci znaleźli woreczek z marihuaną. W związku z powyższym, mundurowi nabrali podejrzeń i przeszukali również jego miejsce zamieszkania oraz inne miejsca, w których mężczyzna mógłby ukryć więcej narkotyków. W trakcie prowadzonych czynności, funkcjonariusze ustalili, iż podejrzany mógł schować znaczną ilość nielegalnych substancji w pustostanie w okolicach Dusznik. Tam też znaleźli blisko 250 gramów różnego rodzaju narkotyków. W ukrytym starej wędzarni plecaku znajdowały się m. in. amfetamina, metamfetamina, marihuana oraz tabletki ecstasy.

Mężczyzna przyznał, że nielegalne substancje należą do niego. Na miejscu znalezienia narkotyków, policjanci z Dusznik, razem z technikiem kryminalistyki z Szamotuł wykonali oględziny, zabezpieczając tym samym niezbędny materiał dowodowy w sprawie – informuje mł. asp. Sandra Chuda.

23-latek usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz posiadania znacznych ilości narkotyków. Za pierwsze z przestępstw grozi do 5 lat więzienia, za drugie do 10 lat. Dodatkowo policjanci wyjaśniają też kwestię wykroczeń – jazdę bez wymaganych uprawnień oraz posługiwania się utraconymi tablicami rejestracyjnymi. Postępowania we wszystkich niniejszych sprawach są w toku.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe