- Reklama -
25.4 C
Szamotuły
piątek, 19 lipca, 2024
Reklama

Gm. Duszniki. Cudzoziemcy zatrzymani po policyjnym pościgu. Próbowali przedostać się do Niemiec

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali czterech obywateli Afganistanu, przewożonych na zachód Europy przez 40-letniego Gruzina.

W sobotę 6 maja funkcjonariusze SG z placówki w Poznaniu-Ławicy przyjęli od szamotulskich policjantów czterech Afgańczyków, którzy przebywali w Polsce bez ważnych wiz lub innych dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu na terytorium naszego kraju. W nielegalnym przedostaniu się do Niemiec pomagał im 40-letni Gruzin, którego samochód osobowy ścigany przez policjantów został zatrzymany na stacji benzynowej, usytuowanej przy jednej z dróg powiatu szamotulskiego – informuje Nadodrzański Odział Straży Granicznej.

Do pościgu doszło na autostradzie A2. Natomiast zatrzymanie miało miejsce na stacji paliw w Sędzinku.

- Reklama -

Jak informuje Straż Graniczna, przekazani obywatele Afganistanu zostali zatrzymani. Wobec wszystkich cudzoziemców wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu. Dwóch Afgańczyków legitymujących się dowodami osobistymi zobowiązano, do czasu wydania decyzji o konieczności opuszczenia Polski, do zgłaszania się do siedziby Placówki SG w Poznaniu-Ławicy w ustalonych terminach. Natomiast pozostałych dwóch, nieposiadających żadnych dokumentów, decyzją sądu umieszczono do czasu ustalenia ich tożsamości, w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

Afgańczycy zostali również ukarani karami grzywny za nielegalny pobyt na terytorium Polski. Łączna kara wyniosła 600 złotych.

Z kolei 40-letni Gruzin, został zatrzymany za udzielenie pomocy czterem afgańskim migrantom w nielegalnym przedostaniu się do Niemiec. Wobec cudzoziemca także wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu oraz zastosowano tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy – informuje Straż Graniczna.

Za pomocnictwo w przekroczeniu granicy państwowej wbrew przepisom we współdziałaniu z innymi osobami grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. 

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe