- Reklama -
-1.6 C
Szamotuły
piątek, 3 lutego, 2023

Gdzie szukać pomocy medycznej po przekształceniu szpitala w placówkę covidową?

Szpital Powiatowy w Szamotułach zostanie przekształcony w szpital jednoimienny, w którym leczeni będą pacjenci zakażeni koronawirusem. Gdzie szukać pomocy medycznej, gdy nie jesteśmy chorzy na Covid-19?

W związku z czasowym zawieszeniem działania oddziałów szpitalnych SP ZOZ w Szamotułach, placówka przygotowała dla mieszkańców powiatu szamotulskiego komunikaty, zawierające najważniejsze informacje dotyczące możliwości otrzymania pomocy medycznej.

Komunikat 1. Wykaz najbliższych szpitali

- Reklama -

W związku ze zmianami w funkcjonowaniu szpitala przypominamy, że w SP ZOZ w Szamotułach czasowo zawieszone zostaje działanie oddziałów szpitalnych.

Bez zmian nadal działają: wszystkie poradnie specjalistyczne i pracownie, Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna, Poradnia Lekarza Rodzinnego, pogotowie ratunkowe.

W razie konieczności przyjęcia na oddział szpitalny prosimy o kierowanie się do innych placówek.

Wykaz najbliższych szpitali wraz z numerami telefonów dostępny jest na stronie: http://szamotuly.med.pl/obszarcovid/

Komunikat 2. Ważne numery telefonów

Pacjenci potrzebujący pilnej konsultacji lekarskiej mogą skorzystać z bezpłatnej infolinii NFZ, która jest czynna całodobowo, przez 7 dni w tygodniu. Numer infolinii: 800 190 590.

W sprawach, które zagrażają życiu i zdrowiu prosimy o kontakt do Centrum powiadamiania ratunkowego pod numer alarmowy 112.

Komunikat 3. Telefon dla rodzin Pacjentów

Jeżeli członek Twojej rodziny został przyjęty na Oddział Covidowy i chcesz uzyskać informacje na temat jego stanu zdrowia, zadzwoń pod numer 61 29 27 171.

Personel Szpitala udzieli Ci wszystkich niezbędnych informacji.

Obserwuj Nas:

16,100FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe