- Reklama -
2.3 C
Szamotuły
czwartek, 2 grudnia, 2021

Gdzie szukać pomocy medycznej po przekształceniu szpitala w placówkę covidową?

Polecamy

Szpital Powiatowy w Szamotułach zostanie przekształcony w szpital jednoimienny, w którym leczeni będą pacjenci zakażeni koronawirusem. Gdzie szukać pomocy medycznej, gdy nie jesteśmy chorzy na Covid-19?

W związku z czasowym zawieszeniem działania oddziałów szpitalnych SP ZOZ w Szamotułach, placówka przygotowała dla mieszkańców powiatu szamotulskiego komunikaty, zawierające najważniejsze informacje dotyczące możliwości otrzymania pomocy medycznej.

Komunikat 1. Wykaz najbliższych szpitali

- Reklama -

W związku ze zmianami w funkcjonowaniu szpitala przypominamy, że w SP ZOZ w Szamotułach czasowo zawieszone zostaje działanie oddziałów szpitalnych.

Bez zmian nadal działają: wszystkie poradnie specjalistyczne i pracownie, Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna, Poradnia Lekarza Rodzinnego, pogotowie ratunkowe.

W razie konieczności przyjęcia na oddział szpitalny prosimy o kierowanie się do innych placówek.

Wykaz najbliższych szpitali wraz z numerami telefonów dostępny jest na stronie: http://szamotuly.med.pl/obszarcovid/

Komunikat 2. Ważne numery telefonów

Pacjenci potrzebujący pilnej konsultacji lekarskiej mogą skorzystać z bezpłatnej infolinii NFZ, która jest czynna całodobowo, przez 7 dni w tygodniu. Numer infolinii: 800 190 590.

W sprawach, które zagrażają życiu i zdrowiu prosimy o kontakt do Centrum powiadamiania ratunkowego pod numer alarmowy 112.

Komunikat 3. Telefon dla rodzin Pacjentów

Jeżeli członek Twojej rodziny został przyjęty na Oddział Covidowy i chcesz uzyskać informacje na temat jego stanu zdrowia, zadzwoń pod numer 61 29 27 171.

Personel Szpitala udzieli Ci wszystkich niezbędnych informacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj Nas:

12,200FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -