- Reklama -
2.6 C
Szamotuły
wtorek, 6 grudnia, 2022

GDDKiA planuje rozbudowę DK24. W Pniewach powstanie wiadukt?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym na wykonanie dokumentacji projektowej dotyczącej rozbudowy DK24 na odcinku Pniewy – Rozbitek.

W ramach zamówienia wykonawca zobowiązał się do wykonania dokumentacji projektowych wraz z uzyskaniem potrzebnych uzgodnień oraz decyzji administracyjnych dla ponad 14 kilometrowego odcinka DK24. Opracowania zostały podzielone na dwa zadania:

  • zadanie nr 1 w zakresie rozbudowy DK24
  • zadanie nr 2 w zakresie budowy wiaduktu drogowego nad DK24

Celem inwestycji jest rozbudowa z elementami przebudowy i remontu DK24 na odcinku od Pniew do Rozbitka wraz z poprawą bezpieczeństwa ruchu oraz zwiększeniem nośności nawierzchni do 11,5 tony na oś, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego. Ponadto planujemy przebudowę skrzyżowań w miejscowościach: Karolewice, Lubosz, Pólko, Kwilcz oraz wykonanie oświetlenia dedykowanego na przejściach dla pieszych. W ramach inwestycji przewidujemy zaprojektowanie wiaduktu nad drogą krajową nr 24 w ciągu drogi powiatowej nr 1739P z miejscowości Pniewy do miejscowości Zamorze, który zastąpi skrzyżowanie jednopoziomowe – informuje GDDKiA.

- Reklama -

W postępowaniu przetargowym wpłynęły cztery oferty. Najkorzystniejszą złożyła firma SMP Projektanci, która zobowiązała się wykonać zadanie za kwotę 1 971 690,00 zł brutto. Termin realizacji to 810 dni od dnia podpisania umowy. Na razie nie jest jeszcze znana data realizacji zadania.

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe