- Reklama -
2.5 C
Szamotuły
poniedziałek, 28 listopada, 2022

Gala SBT Boxing Night II za nami. Szybki nokaut w walce wieczoru!

24 września w hali OSiR w Pniewach odbyła się gala SBT Boxing Night II.

Za organizację wydarzenia odpowiadała grupa promotorska bosku zawodowego SBT Promotions z Szamotuł.

Zgromadzeni w hali kibice zobaczyli 11 pojedynków, z czego 8 w formule boksu zawodowego. Pozostałe trzy starcia to walki w boksie olimpijskim, gdzie swoje umiejętności pokazali początkujący zawodnicy i zawodniczki. Właśnie na młodych i utalentowanych zawodników, którzy wyróżniają się poziomem sportowym oraz zaangażowaniem stawia grupa SBT Promotions.

- Reklama -

Pojedynki w boksie olimpijskim

Gala rozpoczęła się od pojedynków amatorskich. W trzech pojedynkach sędziowie orzekli remis. Wielkie brawa dla młodych pięściarzy za ambicję, charakter i serducho zostawione w ringu – komentowali organizatorzy.


Walki zawodowe

W pierwszym pojedynku zawodowym Andrij Chyrkov z grupy King Promotion na dystansie 4 rund pewnie wypunktował Macieja Bukiewicza.

Fot. SBT Promotions

Następnie do ringu weszli zawodnicy wagi ciężkiej: Przemysław Wędzikowski (SBT Promotions) oraz Konrad Handlarski (Materna Boxing Group). Po bardzo zaciętym i twardym pojedynku lepszy na kartach punktowych okazał się Konrad Handlarski.

Fot. SBT Promotions

W trzeciej walce Arek „zajcu” Zając z grupy King Promotion pewnie wypunktował na dystansie 4 rund Marcina Ficnera.

Fot. SBT Promotions

Czwarta walka zakończyła się już w pierwszej rundzie. Mateusz Kałecki wygrał w pierwszej rundzie z Arturem Pilarczykiem, który doznał głębokiego rozcięcia łuku brwiowego i nie został dopuszczony przez lekarza do kontynuowania pojedynku.

Fot. SBT Promotions

Piąta walka również zakończył się w pierwszym starciu. Bartosz Kwiatkowski wygrał przez nokaut z Robertem Postrzygaczem. Kluczowe były ciosy korpus.

Fot. SBT Promotions

Następnie do ringu weszli Krystian Sośnicki z SBT Promotions oraz zawodnik z Czech – Jaroslav Hradel. Sośnicki miał rywala na deskach już w pierwszej rundzie. Ostatecznie pojedynek zakończył się decyzją sędziów – wygrał oczywiście zawodnik z Polski.

Fot. SBT Promotions

Przedostatni pojedynek zakończył się przez TKO w trzeciej rundzie. Artur ,,Gieri” Gierczak zwyciężył po tym, jak jego rywal Maurycy Gojko doznał rozcięcia czoła.

Fot. SBT Promotions

W walce wieczoru wystąpił zawodnik grupy SBT Promotions, Gracjan Rutkowski. Jego rywalem był Jakub Kolebacz z Czech. Pięściarz z naszego regionu nie dał szans rywalowi. Po dewastujących uderzeniach na dół zastopował rywala już w 1. rundzie!

Fot. SBT Promotions

Gala objęta została honorowym patronatem Burmistrza Gminy Pniewy.

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe