- Reklama -
25.2 C
Szamotuły
sobota, 15 czerwca, 2024
Reklama

Fundusze Europejskie dla Wielkopolski! Konkursy już wiosną

Artykuł sponsorowany

W regionie ruszyły już prace nad przygotowaniem pierwszych konkursów w ramach programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027. Pierwsze nabory ogłoszone zostaną wiosną. O tym, jak przebiegać będzie wdrażanie nowej perspektywy w regionie rozmawiano 14 grudnia w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Z puli ponad 2,1 mld euro finansowane będą zarówno projekty infrastrukturalne, jak i społeczne – adresowane bezpośrednio do mieszkańców. Nowością będzie wsparcie dla migrantów oraz inicjatyw związanych z zarządzaniem wiekiem. Chcesz wiedzieć na co jeszcze przeznaczone zostaną unijne dotacje? Czytaj o wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego+ . O Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, ambitnym planie neutralności klimatycznej i korzyściach płynących z odejścia od spalania węgla, rozmawiamy z Maciejem Sytkiem, Prezesem Zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie , Pełnomocnikiem Zarządu Województwa Wielkopolskiego ds. restrukturyzacji Wielkopolski Wschodniej. Przygotowując się do nowej perspektywy wyjaśniamy także czym jest nowa zasada horyzontalna „nie czyń poważnych szkód”.

W nowym wydaniu e-magazynu „Nasz Region” zaglądamy do Krotoszyna, gdzie przy wsparciu funduszy zwrotnych z instrumentu JESSICA, przeprowadzono spektakularną rewitalizację miasta, nagrodzoną w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku. O zaletach samozatrudnienia przekonuje Łukasz Więcławski zajmujący się m.in. budową tarasów drewnianych i kompozytowych, a także Michał Dobrałowicz, który prowadzi warsztat serwisowy dla kamperów i przyczep kempingowych.

Więcej: https://wrpo.wielkopolskie.pl/e-biuletyn/2023/1/index.html

Artykuł sponsorowany

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,060ObserwującyObserwuj
1,200SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -