- Reklama -
Reklamaspot_img
1.7 C
Szamotuły
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Reklama

Efektywny angielski dla przedszkolaków

Znajomość języków obcych w dobie dzisiejszych czasów to konieczność. Współczesne wydawnictwa i programy na całe szczęście umożliwiają edukację języka angielskiego już od najmłodszych lat. Niekiedy można usłyszeć, że wpajanie maluchom obcojęzycznych wyrazów mija się z celem. Nic bardziej mylnego.

Efektywny angielski dla przedszkolaków

- Reklama -

Znajomość języków obcych w dobie dzisiejszych czasów to konieczność. Współczesne wydawnictwa i programy na całe szczęście umożliwiają edukację języka angielskiego już od najmłodszych lat. Niekiedy można usłyszeć, że wpajanie maluchom obcojęzycznych wyrazów mija się z celem. Nic bardziej mylnego. Dzieci w wieku przedszkolnym chłoną wiedzę niczym gąbka, a to pomaga w kształtowaniu podstaw języka. Przechodząc kolejne etapy szkolnictwa, dziecko ma szansę poszerzać zakres językowy i utrwalać to, co jest mu do tej pory znane.

Na etapie przedszkolnym zamiast podręczników z zadaniami są inne sposoby efektywnego uczenia przydatnych elementów językowych. Przedszkolaki są ciekawe zabaw, kolorów oraz aktywnych form spędzania czasu. Właśnie w taki sposób przekazywany jest im język angielski. Oto kilka alternatywnych przykładów prowadzenia zajęć, które są bardzo często wykorzystywane przez nauczycieli i korepetytorów.

GRY, czyli inaczej MUTLIMEDIA

Dzieci w dobie dzisiejszego dostępu do Internetu i wszelkich z tym związanych urządzeń poruszają się w bardzo sprawny sposób. Potrafią samodzielnie korzystać z gier, czy oglądać bajki. Nie wszystkim rodzicom się to podoba, ale tę umiejętność można śmiało wykorzystać na zajęciach. Ciekawe krzyżówki, multimedialne układanie słów, rozwiązywanie zagadek to tylko kropla w morzu dostępnych zabaw. Dziecko chętnie się tym interesuje, a dodatkowo chłonie wiedzę.

Wyjścia w teren

Wyjście w teren z dziećmi brzmi dość niejasno. W jaki sposób da się dzieciom przekazać wiedzę podczas spaceru ? Tak młody wiek to czas, gdy maluch poznaje otaczający go świat. Zadaje dużo pytań i wszystko, co dzieje się wokół jest niezwykle interesujące. Miłą odmianą będzie wycieczka, chociażby do zoo, do parku, czy na plac zabaw i nazywanie elementów występujących po drodze.

Twórcza zabawa

Zabawa to dla dziecka spora dawka radości, a połączona z nauką daje naprawdę ciekawe rozwiązanie. Prostym przykładem może być lepienie przedmiotów z plasteliny, rysowanie kształtów, wszelkie wycinanki, czy malowanie elementów przyrody i następnie nazywanie wszystkiego w języku angielskim utkwi dzieciom w pamięci. Łatwiej skojarzą słowa, gdy będą mogły przypomnieć sobie zabawę i wykonany przedmiot.

Zapamiętywanie rekwizytów

Ten element nauki wykorzystywany jest bardzo często. Oczywiście nie muszą to być wyszukane przedmioty, które w życiu codziennym występują bardzo rzadko. Zwykła zabawa w sklep jest dla dzieci super rozwiązaniem. Warzywa, owoce i inne produkty używane na co dzień w domu będą dobrym przykładem do nauki. Przy tego typu zabawie ważna jest wymiana całych zdań, które dzieci powinny powtarzać w sklepie. Oprócz produktów i przedmiotów można śmiało wprowadzić ceny i liczby. W taki sam sposób można bawić się w sklep odzieżowy, czy chociażby szpital. Do nauki na rekwizytach należeć mogą również rzeczy znajdujące się w samej klasie, czy pokoju. Nazywanie rzeczy jest prostym i nieskomplikowanym ćwiczeniem, a zapewni dobrą zabawę maluchom.

Nauka piosenek i wierszyków

Ta metoda nauczania jest tak samo praktykowana w nauce języka ojczystego. Dzieci szybko zapamiętują tekst piosenek i wierszyków. Z takim samym rezultatem sprawdza się w nauce języka angielskiego. Proste piosenki takie jak np. Hockey-Cockey i Head and Shoulders wymagają również dodatkowej aktywności. Podczas zabawy i ruchu przedszkolaki zapamiętują znaczenie tekstu, czyli w przypadku wymienionych piosenek są to części ciała. Po wielu powtórzeniach będą w stanie zapamiętać nawet dłuższe zwroty. Skarbnicą pomysłów jest oczywiście Internet. Tam możemy posiłkować się wierszykami i piosenkami dopasowanymi do grupy wiekowej.

Jak widać, sposobów na naukę jest wiele, a wyżej wymienione są najczęściej praktykowane przez pedagogów. Dzięki temu lekcje nigdy nie są nudne, a metody można stosować naprzemiennie. Poprzez dobrą zabawę i ciągłe zaangażowanie w zajęcia można przekazać naprawdę wiele niezbędnych treści edukacyjnych, które są odpowiednie dla przedszkolaków. Najważniejsze jest to, że nie ma konieczności przymuszania pociech do sztywnego korzystania z podręczników i notatek.

 

Artykuł sponsorowany

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe