- Reklama -
19.7 C
Szamotuły
poniedziałek, 27 maja, 2024
Reklama

Dzisiejsza debata bez Piotra Michalaka

Po małym zamieszaniu, wiemy już co z dzisiejszą debatą kandydatów na burmistrza Szamotuł.

Przypomnijmy, że we wtorek pani Joanna Gzyl poinformowała, że Piotr Michalak został przez jej komitet zaproszony do debaty wyborczej. Wydawało się, że w środę komitety obojga kandydatów doszły do porozumienia i poinformowały, że debata odbędzie się w najbliższy piątek.

Piotr Michalak się wycofał

- Reklama -

Wczoraj pan Michalak przysłał do naszej redakcji oświadczenie, w którym informuje o rezygnacji z uczestnictwa w jutrzejszym spotkaniu oraz wyjaśnia powody swojej decyzji. Poniżej publikujemy oryginalne oświadczenie:

Pragnę poinformować o debacie wyborczej kandydatów na burmistrza Szamotuł, która odbędzie się w poniedziałek 15 kwietnia o godz. 19.00 w auli Zespołu Szkół nr 3 w Szamotułach. Wcześniej przystałem na udział w piątkowej debacie organizowanej przez komitet Joanny Gzyl, ale od początku podkreślałem, że tylko z szacunku dla zainteresowanych Szamotulan. Debata nie powinna być organizowana przez żaden z komitetów, aby zachować jej obiektywizm. Zdecydowanie nie odpowiadało mi też stanowisko organizatorów, aby pytania od publiczności nie były zadawane bezpośrednio, tylko spisane na kartkach i wylosowane zaledwie trzy z nich. Dzisiaj z inicjatywą organizacji debaty wyszła redakcja „Bazaru Wronieckiego”. Czyli podmiotu niezwiązanego z kandydatami. Organizatorzy zapewnili, że publiczność będzie miała prawo bezpośredniego zadawania pytań kandydatom. Będzie też można oglądać transmisję w internecie. W związku z powyższym wezmę udział w debacie w poniedziałek, a z piątkowego wydarzenia komitetu rezygnuję.

Joanna Gzyl pojawi się na debacie

Decyzja Piotra Michalaka nie jest równoznaczna z odwołaniem piątkowej debaty. Joanna Gzyl poinformowała, że w piątek o godz. 18:00 spotka się z mieszkańcami. Nie wiemy jednak, jaką formułę będzie miało wydarzenie, ponieważ pani Gzyl do tej pory nie odpowiedziała na nasze pytania.

Link do transmisji dzisiejszej debaty:

https://www.youtube.com/live/nPy20y9cBiA?si=c1VsIKQ5yy-tjY6e

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe