- Reklama -
-5.5 C
Szamotuły
czwartek, 30 listopada, 2023

Dzisiaj Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Na naszych drogach w tym roku zginęło 8 osób

Corocznie, w trzecią niedzielę listopada przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych.

Jest to doskonała okazja, aby zwrócić uwagę na problem, jakim są wypadki drogowe i ich ofiary. W tym roku na drogach powiatu szamotulskiego doszło do 8 śmiertelnych wypadków. Najczęściej do tych tragicznych zdarzeń dochodziło w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze oraz w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości od pojazdów – informuje asp. Sandra Chuda z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

W celu zwrócenia uwagi uczestników ruchu drogowego na to, że decyzje podjęte na drodze mogą mieć ogromny wpływ na życie nasze i innych osób, co roku w trzecią niedzielę listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Każdy kierowca powinien zdać sobie sprawę z tego, jaka odpowiedzialność ciąży na nim, kiedy wsiada za kierownicę samochodu. Nieodpowiedzialne zachowanie, jazda pod wpływem alkoholu, niedostosowanie prędkości itp. mogą doprowadzić do tragedii – informuje Komenda Główna Policji.

- Reklama -

Z okazji Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych oraz ku przestrodze, szamotulska komenda policji przygotowała film, na którym przypomniana tragiczne zdarzenia z powiatu szamotulskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe