- Reklama -
5.2 C
Szamotuły
poniedziałek, 11 grudnia, 2023

Dzisiaj Dzień Strażaka. Życzenia druhom złożyła m.in. starosta

4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. W Kościele katolickim jest to dzień wspomnienia świętego Floriana, patrona wszystkich strażaków.

Z tej okazji, dzisiaj przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach pojawiła się starosta Beata Hanyżak oraz przewodniczący rady powiatu Radosław Łanoszka.

Z okazji „Dnia Strażaka” mam zaszczyt złożyć na Pana ręce najlepsze życzenia dla wszystkich Strażaków z powiatu szamotulskiego. W imieniu naszego samorządu dziękuję za poświęcenie i odwagę z jaką na co dzień ratujecie ludzkie życie, zdrowie i mienie. Dzięki Państwa postawie strażacki mundur od dziesięcioleci jest symbolem męstwa, odpowiedzialności i niezawodności. Z tej okazji życzę Wam bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Niech Św. Florian zawsze otacza Strażaków i ich rodziny swoją opieką – mówiła Beata Hanyżak.

- Reklama -

Strażakom z Pamiątkowa miłą niespodziankę zrobiły dzisiaj dzieci z pobliskiego przedszkola. Maluchy przy okazji odwiedzin w strażnicy OSP Pamiątkowo, miały okazję zapoznać się ze sprzętem i wozem strażackim.

Wozy strażackie przejadą ulicami Wronek, Obrzycka i Szamotuł

Tradycyjnie strażacy zawodowi oraz ochotnicy przejadą ulicami Szamotuł. Przejazd zaplanowano około godziny 17:50, wcześniej przed komendą odbędzie się apel. Podobna akcja będzie miała miejsce we Wronkach. Na godzinę 17:30 zaplanowano mszę świętą w intencji strażaków w kościele p. w. Św. Urszuli Ledóchowskiej na osiedlu Borek, po której odbędzie się przejazd ulicami miasta. Po godzinie 17 przejazd odbędzie się również w Obrzycku.

Fot. PSP Szamotuły

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe