- Reklama -
27.7 C
Szamotuły
piątek, 19 lipca, 2024
Reklama

Dzień Strażaka i przekazanie nowego wozu w Pamiątkowie [ZDJĘCIA]

4 maja to wyjątkowy dzień dla wszystkich osób związanych z ochroną przeciwpożarową. Dzień Strażaka świętowali dzisiaj również strażacy z gminy Szamotuły.

Około godziny 16 odbył się tradycyjny przejazd wozów strażackich ulicami Szamotuł. Następnie jednostki udały się do Pamiątkowa, gdzie o godzinie 17.00 rozpoczynały się obchody Dnia Strażaka połączone z przekazaniem nowego pojazdu Ochotniczej Straży Pożarnej w Pamiątkowie.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w tamtejszej kaplicy, którą poprowadził proboszcz szamotulskiej bazyliki, ks. Tomasz Ren. Po mszy poczty sztandarowe poszczególny jednostek przeszły na plac pod strażnicą OSP Pamiątkowo. Odbył się tam uroczysty apel, symboliczne przekazanie kluczyków do auta, poświęcenie wozu oraz przecięcie wstęgi. W apelu uczestniczyli przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Powiatowego i Miejsko-Gminnego Związku OSP RP. Nie zabrakło również samorządowców – byli między innymi nowy burmistrz Piotr Michalak oraz starosta Beata Hanyżak.

- Reklama -

Do jednostki z Pamiątkowa trafił średni pojazd GBA 2,5/16 MAN TGM 13.290/Stolarczyk, który do tej pory służył strażakom z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach. Auto wyposażone jest m.in. w napęd 4×4, zbiornik na wodę o pojemności 2,5 tys. litrów oraz niezbędne podczas akcji wyposażenie. Do tej pory druhowie z Pamiątkowa dysponowali jedynie starą Scanią.

Organizatorzy przygotowali również atrakcje dla gości – był dmuchaniec, stoiska gastronomiczne KGW Lulinek i Food Truck Dobry Smak. O oprawę muzyczną i zabawę podczas kończącej wydarzenie imprezy tanecznej zadbali DJ’e z Music Go – Agency DJ.

« z 5 »

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe