- Reklama -
3.7 C
Szamotuły
niedziela, 10 grudnia, 2023

Dzień Kobiet w Zakładzie Karnym we Wronkach

Kobiety pełnią bardzo ważną rolę w Zakładzie Karnym we Wronkach – codzienną służbą i pracą dbają o bezpieczeństwo ojczyzny i obywateli.

Służba Więzienna była pierwszą formacją w kraju, która oficjalnie przyjęła kobiety do swoich szeregów. Dekret Naczelnika Państwa z 8 lutego 1919 r. w sprawie tymczasowych przepisów więziennych wskazywał, że personel więzienny ówczesnych jednostek penitencjarnych stanowiły m. in. dozorczynie.

- Reklama -

-W Zakładzie Karnym we Wronkach z Oddziałem Zewnętrznym w Szamotułach służbę pełni i pracuje na stanowiskach cywilnych 135 kobiet, co stanowi jedną czwartą załogi jednostki. Wiele z nich posiada stopnie oficerskie. Kobiety są obecne we wszystkich działach i niemal na wszystkich stanowiskach. Są wśród nich pielęgniarki, lekarki, księgowe, funkcjonariuszki działu ochrony i służb kwatermistrzowskich, kadrowe, wychowawczynie, terapeutki, psycholożki, funkcjonariuszki w działach systemu dozoru elektronicznego, ewidencji, organizacyjno-prawnym a także pracownice Centrum Kształcenia Ustawicznego – informuje szer. Jolanta Żółkiewska z Zakładu Karnego we Wronkach.

Z okazji Dnia Kobiet, Zastępca Dyrektora ZK we Wronkach, płk Krzysztof Kaczmarek podziękował zatrudnionym w jednostce kobietom za ofiarność i zaangażowanie, jakie wkładają one w realizację zadań służbowych, podkreślając jednocześnie ich profesjonalizm, empatię wobec drugiego człowieka, cierpliwość, dokładność, a także umiejętność podejmowania trudnych ale trafnych decyzji. Życzył również, aby praca i służba dawały powody do satysfakcji zawodowej, pozwalając jednocześnie na zadowolenie z życia osobistego i rodzinnego.

  1. Niestety wszystkie Panie po mandacie za brak maseczki. Mam nadzieję że sprawią zjamnie się Redakcja E Szamotuly i ustali kto jest za to odpowiedzialny. A co na to Wroniecka Policja?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe