- Reklama -
7.2 C
Szamotuły
wtorek, 20 lutego, 2024

Dzielnicowy rozmawiał z dziećmi o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to bardzo ważny temat, który warto poruszać przy każdej okazji. W poniedziałek dzielnicowy z Obrzycka rozmawiał z młodymi mieszkańcami o ważnych tematach.

Mł. asp. Rafał Maruszewski – dzielnicowy z Obrzycka rozmawiał wczoraj na temat bezpieczeństwa z dziećmi, które uczestniczyły w zajęciach na miejscowym „Orliku”.

Z uwagi na trwające jeszcze wakacje, dzielnicowy poruszył tematy związane z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą przypominając o tym, jak łatwo może dojść do utonięcia w przypadku nieodpowiedzialnej zabawy. Zbliża się rok szkolny, policjant przypomniał więc też m.in. o zasadach bezpieczeństwa na drodze.

- Reklama -

Mając na uwadze tę drugą kwestię , warto przypomnieć rodzicom najmłodszych dzieci, które mogą już same chodzić po drogach, aby zadbali o ich bezpieczeństwo w drodze do szkoły.

Pamiętaj więc, aby:

  • Wytłumaczyć dziecku zasady bezpieczeństwa na drodze
  • Wybrać z dzieckiem najbezpieczniejszą drogę do szkoły
  • Przećwiczyć z dzieckiem trasę do szkoły
  • Tak zaplanować wyjście dziecka do szkoły, aby miało wystarczająco dużo czasu na dojście. Pośpiech nie jest dobrym kompanem na drodze !
  • Dawać dziecku dobry przykład na drodze. To my rodzice jesteśmy dla dzieci przykładem, dbajmy więc o ich bezpieczeństwo, pokazując „na własnej skórze” jak powinno się bezpiecznie korzystać z drogi.

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe