- Reklama -
25.1 C
Szamotuły
wtorek, 16 lipca, 2024
Reklama

Dzielnicowi i Straż Pożarna o bezpiecznych feriach

Funkcjonariusze Policji oraz Straży Pożarnej razem przeprowadzili działania prewencyjne skierowane do przedszkolaków. Celem wspólnej akcji dwóch służb była poprawa bezpieczeństwa dzieci. Maluchy miały okazję uczestniczyć w zajęciach praktycznych na drodze.
2 lutego br., dzielnicowi z Szamotuł wraz z maskotką wielkopolskiej Policji – Sierżantem Pyrkiem i funkcjonariuszami Straży Pożarnej spotkali się z przedszkolakami w Parku Zamkowym w Szamotułach.

Policjanci z terenu powiatu szamotulskiego realizują działania w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” . Dzielnicowi starają się zwracać uwagę najmłodszych mieszkańców powiatu szamotulskiego na różne aspekty bezpieczeństwa. Informują o zagrożeniach i ewentualnych skutkach niewłaściwych zachowań.

- Reklama -

Podczas spotkania funkcjonariusze obu służb przeprowadzili dla najmłodszych pogadankę dotyczącą bezpiecznych zabaw podczas ferii zimowych. Policjanci omówili podstawowe zasady prawidłowego przejścia przez ulicę, a także wymienili miejsca tj. zamarznięte jeziora, parkingi, torowiska, w których dzieci nie powinny się bawić podczas spędzania wolnego czasu. Głównym celem spotkania ze strony Policji było przekazanie dzieciom podstawowych zasad bezpiecznej zabawy. Zależy nam na tym, aby dzieci były świadome tego, iż zabawa w niewłaściwym miejscu może być dla nich bardzo niebezpieczna.

Kolejnym punktem programu było wystąpienie funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy omówili jak niebezpieczne może być wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne oraz, jak się zachować w przypadku załamania się lodu pod osobą. Mundurowi przypomnieli również najmłodszym numery alarmowe.

Następnie dzieci miały okazję zobaczyć pokaz przygotowany przez szamotulskich strażaków. Funkcjonariusze pokazali maluchom, jak można pomóc osobie znajdującej się w wodzie.

Po pokazie dzielnicowi z Sierżantem Pyrkiem odprowadzili grupę dzieci z Przedszkola „Słoneczko”. Maluchy miały okazję zaprezentować swoje umiejętności dotyczące przechodzenia przez jezdnię. W trakcie krótkiego spaceru w kierunku przedszkola, policjanci zwrócili maluchom uwagę na to w jaki sposób powinny zachowywać się idąc w grupie. Mundurowi wyjaśniali też jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, aby pamiętać, że na przejściu z sygnalizacją świetlną nie należy skupiać się wyłącznie na światłach. Dla własnego bezpieczeństwa warto też dodatkowo rozejrzeć się i upewnić się, czy pojazdy na pewno ustąpią nam pierwszeństwa.

KPP w Szamotułach (Ewelina Grabowa)

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe