- Reklama -
14.4 C
Szamotuły
środa, 27 października, 2021

Dzieci ze szkoły w Gaju Małym spotkały się z policjantkami [ZDJĘCIA]

Polecamy

W ramach akcji pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego) policjantki z Szamotuł spotkały się z dziećmi z Gaju Małego. Dzieci poznały zasady bezpiecznego zachowania na drodze oraz otrzymały od policjantek elementy odblaskowe.

Dzisiaj mundurowe z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach spotkały się z dziećmi z klas drugich ze Szkoły Podstawowej w Gaju Małym. Głównym celem spotkania była poprawa bezpieczeństwa młodych uczestników ruchu drogowego. Działania przeprowadzone zostały w ramach akcji ROADPOL Safety Days.

Policjantki wyjaśniły młodym uczniom zasady bezpiecznego korzystania z drogi oraz bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Mundurowe omówiły też, jak istotne jest noszenie elementów odblaskowych, zwłaszcza teraz kiedy dni stają się coraz krótsze i coraz szybciej robi się ciemno. W celu poprawy bezpieczeństwa, dzieci otrzymały od mundurowych kamizelki oraz odblaski.

- Reklama -

Korzystając z okazji, policjantki omówiły też zasady zachowania wobec osób nieznajomych. Niektóre dzieci początkowo stwierdziły, że mogą rozmawiać z osobą nieznajomą, jeśli tylko jest uśmiechnięta, ale mamy nadzieję, że po tym spotkaniu wiedzą już jak należy się zachować wobec osób, których nie znają.

Na koniec spotkania mundurowe omówiły też, jak korzystać z numeru alarmowego w sytuacji, gdy potrzebna jest pomoc i przestrzegły też, aby dzieci nigdy nie korzystały z numeru alarmowego dla żartów.

Obserwuj Nas:

12,200FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
364SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -