- Reklama -
-3.3 C
Szamotuły
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Dzieci z Szamotuł wzięły udział w akcji „Wakacje z Muszkieterami”

159 sklepów Intermarché i Bricomarché włączyło się do akcji Wakacje z Muszkieterami, dzięki której 550 dzieci ze 127 miejscowości wyjechało na wymarzony wypoczynek. To już 4. edycja programu Fundacji Muszkieterów, która zorganizowała wakacje dla potrzebujących dzieci.

W akcję włączył się również szamotulski sklep, dzięki czemu na wymarzone wakacje pojechało pięcioro dzieci z naszego miasta.

Wyjazd dzieci z rodzin niezamożnych oraz podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych został zorganizowany przez Fundację Muszkieterów, którą tworzą właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché. Swoją cegiełkę dołożyli także klienci sklepów, którzy zasilili skarbonki ustawione przy kasach oraz zakupili torbę z fundacyjnym logo.

- Reklama -

Turnusy odbywały się w Parku Rozrywki Julinek, położonym w sercu Puszczy Kampinoskiej. Kraina dmuchańców, park linowy, warsztaty artystyczne, zajęcia z szermierki, a także zwiedzanie najważniejszych zabytków i atrakcji Warszawy (m.in. Stare Miasto, Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Kultury i Nauki, Centrum Nauki Kopernik) to tylko niektóre z rozrywek, jakie Fundacja Muszkieterów zapewniła dzieciom podczas akcji Wakacje z Muszkieterami.

Jak wyglądają wymarzone wakacje dla dzieci?

Na dziecięcych Wakacjach z Muszkieterami nie było czasu na nudę. Już samo miejsce wypoczynku to nie lada atrakcja. Park Rozrywki Julinek był dawniej Bazą Cyrkową. Obecnie to prawie 30 ha parku frajdy. Dzieci korzystały m.in. z krainy dmuchańców, ścianki wspinaczkowej, parku linowego, ekologicznego placu zabaw. Dzięki temu niemal cały wyjazd spędzały aktywnie na świeżym powietrzu.

Na turnusy przyjeżdżały także ambasadorki akcji, florecistki Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podczas spotkań z dziećmi nie tylko odkrywały tajniki szermierki, ale też przekazywały wartości ważne w sporcie i codziennym życiu. Cierpliwość, wytrwałość, pracowitość to tylko niektóre z nich – mówi Mateusz Witkowski, trener sekcji szermierczej Klubu Sportowego „Warta” Poznań, którą od kilkunastu lat wspiera Grupa Muszkieterów.

W czasie wymarzonych wakacji dzieci brały też udział w zajęciach plastycznych – warsztatach z ozdabiania toreb kolorowymi farbami oraz warsztatach z tworzenia graffiti.

Niektóre z atrakcji w liczbach:

  • 20 godzin zajęć z szermierki,
  • 55 km spacerów po Warszawie,
  • 111 zaprojektowanych toreb,
  • 1 mural wykonany techniką graffiti,
  • 2 pokazy szalonego naukowca.

Jakie kryteria trzeba spełnić, by wziąć udział w Wakacjach z Muszkieterami?

Proces rekrutacyjny rozpoczyna się nawiązaniem przez właścicieli sklepów Intermarché i Bricomarché kontaktu z Miejskimi Ośrodkami Pomocy Społecznej, Powiatowymi Centrami Pomocy Rodzinie, Gminnymi Ośrodkami Pomocy, Domami Dziecka, Szkołami Podstawowymi i innymi lokalnymi organizacjami.

– To te instytucje zgłaszają właścicielom sklepów dzieci, które powinny mieć szansę wyjazdu na wakacje. Następnie wnioski trafiają do organizatora wypoczynku (w ostatnich latach było to Biuro Usług Turystycznych „BUT”). Nie można zgłosić się indywidualnie, bowiem akcja opiera się na bliskiej współpracy właścicieli sklepów z instytucjami, które działają w najbliższej okolicy i najlepiej znają swoich podopiecznych – tłumaczy Marek Feruga, Prezes Fundacji Muszkieterów.

To dzięki Fundacji Muszkieterów dzieci z rodzin niezamożnych (także te z lekkim stopniem niepełnosprawności) mogą wyjechać na wymarzone wakacje. Wakacjom z Muszkieterami przyświeca hasło „Razem możemy wszystko”, które oddaje całą ideę wyjazdów.

Jak można wesprzeć działania Fundacji Muszkieterów?

Akcję Wakacje z Muszkieterami mogą przez cały rok wspierać klienci sklepów Intermarché i Bricomarché. Przy kasach znajdują się skarbonki, które można zasilać przy każdych zakupach. Innym sposobem jest zakup torby z logo fundacji – dochód z nich jest przeznaczony na organizację wypoczynku dla potrzebujących dzieci. Do 30 września trwa także zbiórka na Allegro Lokalnie, gdzie inicjatywę może wesprzeć każdy internauta. Tutaj dostępne są szczegóły akcji: Zabierzmy dzieciaki na Wakacje z Muszkieterami!

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe