- Reklama -
-3.3 C
Szamotuły
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Działania policji w Dzień Wagarowicza

Mając na uwadze Pierwszy Dzień Wiosny, który dzieci i młodzież obchodzą jako nieformalne święto „Dnia Wagarowicza” szamotulscy policjanci podejmują działania prewencyjne, służące zapewnieniu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Policjanci baczniejszym okiem przyglądają się zachowaniom młodzieży na terenie miasta i powiatu. Mundurowi spotkali się też z najmłodszymi, aby porozmawiać o problemach i kwestiach związanych z bezpieczeństwem, a także opowiedzieli o służbie w Policji.

Policjanci, 21 marca prowadzą działania pod nazwą „Pierwszy Dzień Wiosny 2019”. Mundurowi patrolują rejony szkół i boisk, miejsca grupowania się małoletnich takie jak parki, dworce oraz miejsca, w których odbywają się imprezy o charakterze rekreacyjnym lub rozrywkowym z udziałem dzieci i młodzieży.

Pod szczególnym nadzorem znajdą się punkty sprzedaży alkoholu pod kątem ujawniania sprzedaży alkoholu małoletnim. Mundurowi także zapewnią bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży w okolicach szkół i innych placówek oświatowych. Policjanci sprawdzają czy małoletni nie posiadają przy sobie, bądź też nie znajdują się pod wpływem działania środków odurzających. O każdym przypadku ujawnienia małoletniego znajdującego się pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego zostanie powiadomiony Sąd Rodzinny i Nieletnich oraz opiekunowie prawni. Natomiast w stosunku do osób dorosłych, które będą podawały lub sprzedawały nieletnim alkohol zostanie wszczęte postępowania karne. Jednocześnie przypominamy, że właściciele placówek gastronomicznych i handlowych za sprzedaż alkoholu osobom nieletnim mogą stracić koncesje.

- Reklama -

Mundurowi zaplanowali również działania profilaktyczne o charakterze edukacyjnym. Komendę Powiatową Policji w Szamotułach odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szamotułach. Maluchy zobaczyły salę odpraw, dyżurkę i zza krat pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Zanim jednak przeszły korytarzami komendy, dowiedziały się czym zajmują się policjanci oraz zobaczyli wyposażenie jakie noszą do służby. Najodważniejsze dzieci mogły przymierzyć kajdanki.

Wizyta w komendzie Policji, był to czas nie tylko na poznanie pracy policjantów, ale również czas na poprawę bezpieczeństwa najmłodszych. W tym celu, funkcjonariusze omówili z dziećmi zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i rozdali małym gościom elementy odblaskowe. Policjanci przeprowadzili również pogadankę z uczniami na temat przemocy rówieśniczej oraz cyberprzemocy.

Głównym punktem spotkania było jednak zapoznanie młodzieży z pracą technika kryminalistyki. Mł. asp. Robert Jessa przedstawił uczniom ciekawe informacje na temat swojego zawodu. Dzieci miały okazję zobaczyć w jaki sposób na co dzień policja zabezpiecza ślady. Młodzi ludzie dowiedzieli się czym jest kryminalistyczne badanie i zabezpieczanie miejsca zdarzenia. Uczniowie z chęcią słuchali mł. asp. Roberta Jessy oraz zadawali pytania. Bardzo interesowało ich co trzeba zrobić, żeby zostać technikiem kryminalistyki.

Ponadto w Pierwszy Dzień Wiosny Policjanci ruchu drogowego prowadzą kontrole stanu trzeźwości, stanu psychofizycznego oraz uprawnień młodych kierowców, a także zapewniają bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży w okolicach szkół i innych placówek oświatowych.

Pomimo zwiększonej liczby policjantów, którzy czuwają nad bezpieczeństwem, apelujemy o rozwagę zarówno do dzieci jak i do rodziców. Aby ten dzień minął w przyjaznej atmosferze przede wszystkim należy zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa!

[Best_Wordpress_Gallery id=”851″ gal_title=”Dzień Wagarowicza Policja 2019″]

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe