- Reklama -
23.5 C
Szamotuły
sobota, 25 maja, 2024
Reklama

Działania „NURD”: Policjanci przyglądają się pieszym i rowerzystom

Piesi i rowerzyści stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Na drogach naszego województwa Policja cały czas odnotowuje dużą liczbę zdarzeń drogowych z ich udziałem. Dziś w całej Wielkopolsce trwa kolejna edycja działań „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”, których zadaniem jest eliminowanie negatywnych zachowań uczestników ruchu drogowego.

Od samego rana policjanci w całym województwie wielkopolskim prowadzą działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”, podczas których szczególną uwagę zwracają na zachowania kierowców wobec pieszych. Mundurowi sprawdzają również czy piesi i kierujący jednośladami nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

Będzie to już kolejna edycja działań kontrolno-prewencyjnych skierowanych na eliminowanie negatywnych zachowań uczestników ruchu drogowego. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, niezależnie czy poruszają się w terenie zabudowanym, czy poza nim, muszą zachować szczególną uwagę. W starciu z jakimkolwiek pojazdem mechanicznym ich szanse na przeżycie są niewielkie. Dlatego podczas działań policjanci będą zwracali uwagę na wzajemne relacje pomiędzy pieszymi, rowerzystami i kierującymi pojazdami. Wzajemny szacunek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma kluczowe znaczenie dla wspólnego bezpieczeństwa!

- Reklama -

Pamiętajmy! Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Pieszy natomiast musi wiedzieć, że fakt korzystania z wyznaczonego przejścia nie upoważnia go do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu, a przede wszystkim jego życia i zdrowia.

KWP Poznań (Dominika Pupkowska-Bral)

Obserwuj Nas:

18,900FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe