- Reklama -
17 C
Szamotuły
wtorek, 26 września, 2023

Dyrektorzy szkół rozmawiali z policjantami na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży

„Współpraca Policji ze szkołą na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży”, to temat konferencji, która odbyła się w szamotulskiej komendzie Policji.

Komendant Powiatowy Policji w Szamotułach mł. insp. Waldemar Dobrychłop zorganizował konferencję pod hasłem: „Współpraca Policji ze szkołą na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży”. Do udziału w spotkaniu, które odbyło się w dniu 26 kwietnia br. w tutejszej jednostce Policji, zaproszeni zostali dyrektorzy wszystkich szkół z terenu powiatu szamotulskiego. Zorganizowane spotkanie było świetną okazją do przedstawienia punktu widzenia policjantów oraz do poznania uwag i rozwiania wątpliwości kadry pedagogicznej.

Uczestników konferencji powitał Komendant Powiatowy Policji w Szamotułach. Następnie omówione zostały cztery bloki tematyczne. Asystent Zespołu Prewencji Kryminalnej sierż. sztab. Marcin Tyksiński, omówił „Konsekwencje prawne nieletnich”. Następnie głos zabrał p.o. Zastępcy Komisariatu Policji we Wronkach mł. asp. Filip Paciura, który omówił Ustawę z dnia 9 czerwca 2022 roku o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich w kontekście obowiązków Policji i kadry pedagogicznej. Kolejnym punktem spotkania było wystąpienie Specjalisty Wydziału Kryminalnego KPP Szamotuły asp. sztab. Izabeli Kowzan-Budych na temat cyberprzemocy w kontekście osób nieletnich. Na koniec Oficer ds. prasowych asp. Sandra Chuda przedstawiła informacje na temat działań profilaktycznych skierowanych do osób nieletnich, które prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach i z których mogą korzystać szkoły.

- Reklama -

Konferencja była też okazją do dyskusji. Dyrektorzy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, a poruszane przez nich problemy zostały omówione na bieżąco.

Obserwuj Nas:

17,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe