- Reklama -
9.3 C
Szamotuły
czwartek, 22 lutego, 2024

Dwóch kierujących straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość. Rekordzista pędził o 99 km/h za szybko

Dwóch kierujących samochodami ze znaczną prędkością na terenie zabudowanym straciło wczoraj prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. Jeden z mężczyzn przekroczył dozwoloną prędkość aż o 99 km/h.

Nadmierna prędkość często jest jedną z przyczyn poważnych w skutkach zdarzeń drogowych. Właśnie dlatego, policjanci szamotulskiej drogówki nie pozostaną obojętni na sytuacje, w których kierujący pojazdami znacznie przekraczają dozwoloną prędkość.

Wczoraj, na terenie gminy Kaźmierz – w Bytyniu, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli dwóch kierujących samochodami, którzy niestety jechali z nadmierną prędkością. Pierwszy z nich- mieszkaniec Rogoźna, który kierował mercedesem, poruszał się z prędkością 122 km/h w miejscu w którym obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. W drugim przypadku, na tej samej ulicy, mieszkaniec Wronek, który kierował mercedesem, jechał z prędkością aż 149 km/h. Przekroczył więc dozwoloną prędkość o 99 km/h.

- Reklama -

Przypominamy, że za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h na terenie zabudowanym, polskie prawo przewiduje utratę uprawnień do kierowania pojazdami na trzy miesiące. Tak też było w tych dwóch przypadkach. Policjanci zatrzymali mężczyznom prawo jazdy, a także ukarali ich mandatami oraz nałożyli na nich punkty karne.

Pamiętajmy, że utrata prawa jazdy, czy mandat karny to jedno, ale najważniejsze jest bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego oraz samego kierującego!  Jazda z nadmierną prędkością na terenie zabudowanym może być szczególnie niebezpieczna, gdyż w takich miejscach istnieje większe ryzyko, że na swojej drodze spotkamy pieszego lub rowerzystę, a jadąc zbyt szybko, możemy nie być w stanie zatrzymać na czas swojego samochodu. Pamiętajmy też, że obecna aura pogodowa może nie być korzystna dla kierowców. Mokra, czy śliska nawierzchnia znacznie wydłuża drogę hamowania. Apelujemy więc o zachowanie ostrożności na drogach!

Źródłopolicja.pl

Obserwuj Nas:

18,000FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe