- Reklama -
19.9 C
Szamotuły
sobota, 12 czerwca, 2021

Dwie osoby z zarzutami za przestępstwa narkotykowe

Polecamy

Dwie osoby usłyszały zarzuty w sprawie narkotykowej z terenu działania Posterunku Policji w Obrzycku. Jeden z mężczyzn jest podejrzany o posiadanie i nakłanianie do zażycia narkotyków, drugi natomiast m.in. o posiadanie i udzielanie nielegalnych substancji. Zatrzymanym grozić może kara więzienia.

Do zatrzymań doszło pod koniec ubiegłego miesiąca. W dniu 27 maja br., policjanci z Posterunku Policji w Obrzycku, pracując nad sprawą narkotykową z terenu działania jednostki zatrzymali dwie osoby.

Jeden z nich – 20-letni mieszkaniec gminy Ostroróg został zatrzymany w związku z podejrzeniem nakłaniania innej osoby do zażycia środków odurzających. Podczas przeszukania, w jego domu policjanci znaleźli niewielkie ilości marihuany. Mężczyzna został więc zatrzymany.

- Reklama -

Tego samego dnia, w Obrzycku, policjanci z posterunku zatrzymali też 26-letniego mieszkańca Szamotuł, który kierował samochodem. Mężczyzna był podejrzany o udzielanie narkotyków. Podczas przeszukania jego pojazdu policjanci zabezpieczyli 86 gramów amfetaminy, oraz przyrząd służący do nielegalnego przerabiania środków odurzających. Podczas sprawdzenia jego miejsca pracy, policjanci znaleźli też niewielkie ilości amfetaminy. 26-latek trafił więc do policyjnego „aresztu”. Dodatkowo, w związku z podejrzeniem kierowania samochodem pod wpływem środków psychotropowych, mężczyźnie pobrano również krew do badań. Wyniki będą znane w terminie późniejszym.

Po zebraniu materiałów dowodowych w sprawie, 20-latek usłyszał zarzuty nakłaniania do zażycia narkotyków oraz posiadania niewielkiej ilości marihuany. 26-latek usłyszał natomiast zarzuty posiadania amfetaminy, posiadania przyrządów służących do przerabiania środków odurzających oraz zarzut udzielania narkotyków.

Za udzielanie oraz nakłanianie do zażycia narkotyków oraz za posiadanie środków odurzających lub psychotropowych polskie prawo przewiduje do 3 lat więzienia. Za posiadanie przyrządów przeznaczonych do niedozwolonego przerobu środków odurzających grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj Nas:

11,150FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
347SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -