- Reklama -
1.7 C
Szamotuły
piątek, 9 grudnia, 2022

Dwie osoby straciły prawo jazdy za prędkość

Dwie osoby jednego dnia, na trzy miesiące straciły uprawnienia do kierowania pojazdami. Wszystko za sprawą znacznego przekroczenia prędkości na terenie zabudowanym.

W minionym tygodniu (2 stycznia br.) policjanci szamotulskiej drogówki kontrolowali rejon gminy Duszniki pod kątem przestrzegania przepisów dotyczących dozwolonej na terenie zabudowanym prędkości.

- Reklama -

W trakcie pełnionej służby, parę minut po godzinie 8, w Sędzinach funkcjonariusze namierzyli kierującego samochodem marki Mazda, który poruszał się ze znaczną prędkością. Okazało się, iż na terenie zabudowanym, mieszkaniec gminy Obrzycko poruszał się z prędkością aż 122 km/h. Przekroczył więc dozwoloną prędkość o ponad 70 km/h.

Kolejny przypadek znacznego przekroczenia dozwolonej na terenie zabudowanym prędkości, policjanci odnotowali niemal w tym samym miejscu niecałe pół godziny później. Mieszkaniec powiatu Rawickiego, który kierował oplem jechał z prędkością aż 108 km/h.

Każdy z mężczyzn został przez policjantów ukarany wysokim mandatem oraz punktami karnymi. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali im prawo jazdy. Przez najbliższe 3 miesiące mężczyźni nie powinni wsiadać za kierownicę samochodu, w przeciwnym razie za kierowanie samochodem narażą się na kolejne konsekwencje prawne.

KPP (mł. asp. Sandra Chuda)

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe