- Reklama -
23 C
Szamotuły
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Reklama

Dwa wypadki na autostradzie A2 w powiecie szamotulskim

W ubiegłym tygodniu służby ratunkowe z powiatu szamotulskiego interweniowały w związku z dwoma wypadkami na autostradzie A2.

W czwartek, 30 czerwca o godz. 5.26 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o uderzeniu samochodu ciężarowego w wiadukt na autostradzie A2 w miejscowości Zalesie gm. Duszniki.

Na miejscu zdarzenia okazało się, że samochód ciężarowy uderzył przodem w podporę wiaduktu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym – informuje PSP Szamotuły. Kierowca pojazdu może mówić o dużym szczęściu – z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

- Reklama -
Fot. OSP Duszniki

Do kolejnego zdarzenia doszło 2 lipca około godziny 10.45. Ze zgłoszenia wynikało, że samochód ciężarowy wjechał w bariery energochłonne na autostradzie A2 w miejscowości Sędziny.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali uszkodzony samochód ciężarowy, który uderzył w bariery energochłonne. Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem straży pożarnej i znajdował się pod opieką świadków zdarzenia. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, rozłączeniu akumulatora, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych – informuje PSP Szamotuły.

Kierujący został przebadany przez zespół ratownictwa medycznego – nie wymagał hospitalizacji.

Fot. PSP Szamotuły (asp. Patryk Paszkowski, st. str. Mateusz Śmigielski)
Fot. PSP Szamotuły (asp. Patryk Paszkowski, st. str. Mateusz Śmigielski)

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe