- Reklama -
22.7 C
Szamotuły
piątek, 12 lipca, 2024
Reklama

Duży pożar w Pniewach. Płonie budynek dawnego tartaku

W niedzielę, 28 kwietnia po godzinie 15.00 doszło do dużego pożaru przy ulicy Poznańskiej w Pniewach.

Na miejsce zadysponowano cztery zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, wozy bojowe OSP Pniewy, OSP Turowo, OSP Nojewo, OSP Psarskie, OSP Lubocześnica, OSP Duszniki, OSP Podrzewie, OSP Otorowo oraz patrol policji.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar więźby dachowej na budynku nieużytkowanej hali tartaku, w pobliżu znajdowały się budynki (między innymi market Biedronka), które były zagrożone pożarem.

- Reklama -

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów gaśniczych w natarciu na palącą się halę tartaku, podaniu dwóch prądów gaśniczych w obronie pobliskich budynków, rozebraniu części więźby dachowej, schłodzeniu dachu i elewacji marketu, przewietrzeniu i oddymieniu budynku, sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń na hali w celu wykluczenia osób, które mogły tam przebywać oraz sprawdzeniu pomieszczeń kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia – informuje ogn. Łukasz Kawka z PSP Szamotuły.

W czasie prowadzonej akcji gaśniczej, na miejsce zdarzenia przybył Zastępca Komendanta Powiatowego w Szamotułach bryg. Arkadiusz Rakowski oraz Oficer Operacyjny mł. kpt. Sebastian Groś.

Spaleniu uległ dach hali tartaku oraz makulatura i palety z napojami przy pobliskim markecie. Straty wyniosły ok. 200 tys., natomiast uratowano mienie o wartości ok. 2 mln złotych.

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Obserwuj Nas:

19,200FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,130SubskrybującySubskrybuj

Nowe