- Reklama -
spot_img
10.2 C
Szamotuły
środa, 22 września, 2021

Duszniki. Policjanci zapraszają na znakowanie rowerów

Polecamy

16 września br. w godz. 9:00 – 13:00 przed budynkiem Posterunku Policji w Dusznikach odbędzie się znakowanie rowerów w ramach usługi WIBEROO – Wielkopolski Bezpieczny Rower. Policjanci zachęcają wszystkich do zabezpieczenia swoich jednośladów.

Usługa WIBEROO polega na znakowaniu i rejestracji roweru w systemie o zasięgu wojewódzkim, umożliwiając właścicielowi roweru dostęp do danych w systemie oraz ich ewentualne oznaczenie jako zaginiony przez stronę www.wiberoo.pl .

- Reklama -

Rower to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu czy dojazd do pracy. Należy jednak pamiętać, aby w trosce o bezpieczeństwo własne zadbać o swój pojazd.

Funkcjonariusze przypominają, że rower, tak jak samochód czy inny pojazd, musi spełniać wymagania związane z bezpieczeństwem. Powinien być sprawny i posiadać obowiązkowe wyposażenie, na które należy zwrócić uwagę.

Zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym: pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę.

Obowiązkowe wyposażenie roweru to:

  • z przodu – co najmniej jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej (może być migające);
  • z tyłu – co najmniej jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej (może być migające);
  • co najmniej jeden skutecznie działający hamulec;
  • dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku.


Chętnych na znakowanie policjanci zapraszają z rowerem i dowodem osobistym 16 września br. w godz. 9:00 – 13:00 przed budynek Posterunku Policji w Dusznikach.

Informacje można uzyskać pod numerem telefonu 47 77 32 323.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj Nas:

11,800FaniLubię
805ObserwującyObserwuj
347SubskrybującySubskrybuj

Nowe

- Reklama -