- Reklama -
0.9 C
Szamotuły
piątek, 9 grudnia, 2022

Druhowie z Obrzycka odebrali nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy

W środę, 9 grudnia druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Obrzycku odebrali nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy.

Nowy pojazd dla obrzyckiej straży pożarnej to efekt wygranej w drugiej turze rządowego, profrekwencyjnego programu „Bitwa o wozy”. Zasady programu były proste – wóz strażacki miała otrzymać gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich w każdym z byłych 49 województw, wg stanu granic województw na dzień 31.12.1998 r. O nowe wozy nie mogło się ubiegać 16 gmin, które otrzymały je w ramach I edycji akcji, w Wielkopolsce taką gminą była gmina Suchy Las.

Strażacy z Obrzycka zrobili wszystko, by zachęcić mieszkańców do pójścia do urn wyborczych. Nakręcili film, udostępniali liczne posty na Facebooku, a nawet zorganizowali piknik strażacki z nagrodami dla osób, które wzięły udział w wyborach.

Zobacz na Facebooku, jak strażacy i mieszkańcy Obrzycka walczyli o nowy wóz:

- Reklama -

Ostatecznie Obrzycko znalazło się na drugim miejscu w województwie wielkopolskim, osiągając frekwencję 82,15%, co stanowi jeden z najwyższych wyników w kraju. Na pierwszym miejscu znalazła się gmina Suchy Las, która pojazd strażacki wygrała w pierwszej turze konkursu. Jasne stało się więc, że nowy wóz trafi do Obrzycka.

Rządowe dofinansowanie to blisko 800 tys. złotych. Koszt auta, które dostarczyła firma Bocar, to około 825 tys. złotych. Zakup musiał zostać dofinansowany przez Miasto Obrzycko.

Obecnie strażacy są w drodze do Obrzycka. Średni samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4×4 kategorii 2 powinien dotrzeć na miejsce w godzinach wieczornych. Ze względu na koronawirusowe obostrzenia, nie było możliwości urządzenia hucznego powitania, strażacy zapowiedzieli jednak objazd ulicami miasta. W niedzielę druhowie zapraszają na Rynek w Obrzycku, gdzie w godzinach 10:00 – 15:00 zaprezentują mieszkańcom nowy samochód.

Obserwuj Nas:

15,600FaniLubię
1,000ObserwującyObserwuj
1,080SubskrybującySubskrybuj

Nowe